Sremska liga: Železničar - Sremac (D) 3:0

20.11.2021 Živko Radivojević

Železničar - Sremac

Već posle uvodnih minuta moglo se naslutiti u kom će se pravu utakmica razvijati. Mitrović je u 2. minuti ozbiljno pripretio, da bi, za igru raspoloženi, Đuričiću 21. minuti “materijalizovao” inicijativu domaćina. Šansu za gol propušta Sokolović desetak minuta kasnije.

U drugom poluvremu, na terenu je bila, praktično, jedna ekipa. Ponovo je “u centru pažnje” bio Đuričić. Najpre je u 47. minuti povisio prednost domaćina na 2:0, da bi u 64. minuti, nad njim napravljen penal, koji je Mandić “pretvorio” u 3:0. Pored tri gola, ostalo je mnogo neiskorićenih prilika za fudbalere Železničar, koji su, na momente, igrali “prilično komotno”.

Inđija. Igralište: SC “Leje”. Gledalaca: 100. Sudija: Stefan Mušicki (Ruma). Strelci: 1:0 Đuričić u 21, 2:0 Đuričić u 47, 3:0 Mandić u 64. minutu iz kaznenog udarca. Žuti kartoni: Latković, Matić, Z. Ašćerić, Šolak i Vukajlović (Sremac). Igrač utakmice: Dušan Đuričić.

ŽELEZNIČAR: Petković (od 46. Blagojević), Ninić, Branković, Mitrović, Đuričić, Sokolović (od 55. Ljubinković), Mandić, Kaurin (od 30. Plećaš), Rakar, Blanuša (od 65. Mihajlović), Dubajić.

SREMAC: Matić (od 74. Milanović), Mladenović, Šolak, Latković (od 40. Lasković), Vukajlović (od 60. Čubrilo),, Tadić, R. Ašćerić, Bašić, Providžalo, Z. Ašćerić, Lazarević.

Niže lige Niže lige Sremska liga Železničar Sremac (D)