Sremska liga: Železničar - Sremac (D) 3:0

Železničar - Sremac

Već posle uvodnih minuta moglo se naslutiti u kom će se pravu utakmica razvijati. Mitrović je u 2. minuti ozbiljno pripretio, da bi, za igru raspoloženi, Đuričiću 21. minuti “materijalizovao” inicijativu domaćina. Šansu za gol propušta Sokolović desetak minuta kasnije.

U drugom poluvremu, na terenu je bila, praktično, jedna ekipa. Ponovo je “u centru pažnje” bio Đuričić. Najpre je u 47. minuti povisio prednost domaćina na 2:0, da bi u 64. minuti, nad njim napravljen penal, koji je Mandić “pretvorio” u 3:0. Pored tri gola, ostalo je mnogo neiskorićenih prilika za fudbalere Železničar, koji su, na momente, igrali “prilično komotno”.

Inđija. Igralište: SC “Leje”. Gledalaca: 100. Sudija: Stefan Mušicki (Ruma). Strelci: 1:0 Đuričić u 21, 2:0 Đuričić u 47, 3:0 Mandić u 64. minutu iz kaznenog udarca. Žuti kartoni: Latković, Matić, Z. Ašćerić, Šolak i Vukajlović (Sremac). Igrač utakmice: Dušan Đuričić.

ŽELEZNIČAR: Petković (od 46. Blagojević), Ninić, Branković, Mitrović, Đuričić, Sokolović (od 55. Ljubinković), Mandić, Kaurin (od 30. Plećaš), Rakar, Blanuša (od 65. Mihajlović), Dubajić.

SREMAC: Matić (od 74. Milanović), Mladenović, Šolak, Latković (od 40. Lasković), Vukajlović (od 60. Čubrilo),, Tadić, R. Ašćerić, Bašić, Providžalo, Z. Ašćerić, Lazarević.