Sremska liga: Sloven - Jadran 3:1

Bez obzira na pobedu i nove bodove, za rumskog sremskoligaÅ”a se može sa sigurnoŔću reći da ā€žtraži svoju igruā€œ. Neosporno je da su izabranici trenera Marklovića vrlo dobro pripremljeni, ali u njihovoj igri ima dosta toga da se ā€ždoradiā€œ.

Ā  Ā Počeo je domaćin dobro utakmicu: u 7. minuti Beronja sam sebi stvara poziciju za Å”ut kada je uÅ”ao u kazneni prostor Jadrana. Međutim, Å”ut iskusnog fudbalera nije bio previÅ”e kontrolisan. Do promene rezultata dolazi u 13. minutu: na nedozvoljeni način Sekulić pred svojim golom zaustavlja Pekića, te sudija Grozdanić dosuđuje penal, koji Branković pretvara u gol. U nastavku utakmice Sloven je imao inicijativu i nekoliko vrlo izglednih prilika: Å tetić u 22. i 38. Rakić u 26. Beronja u 31. minutu. Lepa akcija domaćina viđena je u 46. minutu: Sremčević Å”alje ā€ždijaginaluā€œ na JakÅ”ićža, koji je fauliran na dvadesetak metara od gola Stankovića. Slobodan udarac izvodi Sremčević zaista ā€žmajstorskiā€œ: golman Jadrana je loptu, koja je zavrÅ”ila u mreži, samo pogledom ispratio. Neodlučnost Savića u poslednjim trenucima prvog poluvremena umalo da kazni Samac: srećom po domaće navijača, njegov lob udarac nije bio precizan.

Seniori: Sloven - Jadran

Ā  Ā U 53. minutu malo je nedostajalo da Kojčinović ā€žtuÅ”iraā€œSloven, kada pogađa prečku gola Savića. Par minuta kasnije, Stanković zaustavlja Å”ut Krstovića. Sloven je sve viÅ”e stezao obruč oko gola Jadrana: u 85. minutu Sremčević idealno proigrava Beronju, koji prosleđuje loptu pred gol Golubinčana, a na nju natrčava Krstović i to je 2:1. ā€žTačkuā€œ stavlja Radivojević u 89. minutu: JakÅ”ić je lepo proÅ”ao po desnoj strrani i uputio centarÅ”ut na drugu stativu, gde je bio odlično postavljen Radivojević, koji postavlja konačan rezultat: Sloven - Jadran 3:1.

Strelci: 0:1 Branković u 13. minutu iz kaznenog udarca, 1:1 Sremčević u 42, 2:1 Krstović u 85, 3:1 Radivojević u 89. minutu. Ruma: Stadion u Borkovačkoj dolini. Gledalaca: 300. Sudija: Branislav Grozdanić (Ogar). Pomoćnici: Cviko Radivojević (Bačinci) i Nikola Torma (Å id). Delegat: Zoran Sadžak (Deč). Žuti kartoni: Sekulić .Crveni karton. BoÅ”njaković (Jadran). Igrač utakmice: Slavko Sremčević.

SLOVEN: Savić 6, Putica 7, Bačić 6,5, Sekulić 6,5, Sremčević 8, Ninković 7, JakÅ”ić 7,5, Å tetić 6,5 (od 46. Krstović 7), Popović 6, Beronja 7(od 89. N. Marković), Rakić 6 (od 46. Radivojević 7).

JADRAN: Stanković 6,5, Crljen 6 (od 46. Maletić 6), Dimitrijević 6, Đevljekaj 6, Bulatović 6, Marjanović 7, Kojčinović 7, Branković 7, Knežević 6, Pekić 6,5, Samac 6 (od 70. BoÅ”njaković 5).