Sremska liga: Sloven - Jadran 3:1

Bez obzira na pobedu i nove bodove, za rumskog sremskoligaša se može sa sigurnošću reći da „traži svoju igru“. Neosporno je da su izabranici trenera Marklovića vrlo dobro pripremljeni, ali u njihovoj igri ima dosta toga da se „doradi“.

Počeo je domaćin dobro utakmicu: u 7. minuti Beronja sam sebi stvara poziciju za šut kada je ušao u kazneni prostor Jadrana. Međutim, šut iskusnog fudbalera nije bio previše kontrolisan. Do promene rezultata dolazi u 13. minutu: na nedozvoljeni način Sekulić pred svojim golom zaustavlja Pekića, te sudija Grozdanić dosuđuje penal, koji Branković pretvara u gol. U nastavku utakmice Sloven je imao inicijativu i nekoliko vrlo izglednih prilika: Štetić u 22. i 38. Rakić u 26. Beronja u 31. minutu. Lepa akcija domaćina viđena je u 46. minutu: Sremčević šalje „dijaginalu“ na Jakšićža, koji je fauliran na dvadesetak metara od gola Stankovića. Slobodan udarac izvodi Sremčević zaista „majstorski“: golman Jadrana je loptu, koja je završila u mreži, samo pogledom ispratio. Neodlučnost Savića u poslednjim trenucima prvog poluvremena umalo da kazni Samac: srećom po domaće navijača, njegov lob udarac nije bio precizan.

Seniori: Sloven - Jadran

U 53. minutu malo je nedostajalo da Kojčinović „tušira“Sloven, kada pogađa prečku gola Savića. Par minuta kasnije, Stanković zaustavlja šut Krstovića. Sloven je sve više stezao obruč oko gola Jadrana: u 85. minutu Sremčević idealno proigrava Beronju, koji prosleđuje loptu pred gol Golubinčana, a na nju natrčava Krstović i to je 2:1. „Tačku“ stavlja Radivojević u 89. minutu: Jakšić je lepo prošao po desnoj strrani i uputio centaršut na drugu stativu, gde je bio odlično postavljen Radivojević, koji postavlja konačan rezultat: Sloven - Jadran 3:1.

Strelci: 0:1 Branković u 13. minutu iz kaznenog udarca, 1:1 Sremčević u 42, 2:1 Krstović u 85, 3:1 Radivojević u 89. minutu. Ruma: Stadion u Borkovačkoj dolini. Gledalaca: 300. Sudija: Branislav Grozdanić (Ogar). Pomoćnici: Cviko Radivojević (Bačinci) i Nikola Torma (Šid). Delegat: Zoran Sadžak (Deč). Žuti kartoni: Sekulić .Crveni karton. Bošnjaković (Jadran). Igrač utakmice: Slavko Sremčević.

SLOVEN: Savić 6, Putica 7, Bačić 6,5, Sekulić 6,5, Sremčević 8, Ninković 7, Jakšić 7,5, Štetić 6,5 (od 46. Krstović 7), Popović 6, Beronja 7(od 89. N. Marković), Rakić 6 (od 46. Radivojević 7).

JADRAN: Stanković 6,5, Crljen 6 (od 46. Maletić 6), Dimitrijević 6, Đevljekaj 6, Bulatović 6, Marjanović 7, Kojčinović 7, Branković 7, Knežević 6, Pekić 6,5, Samac 6 (od 70. Bošnjaković 5).

Jedinstvo (M) 3 : 0 Partizan
Napredak (P) 3 : 1 Hajduk (D)
Rudar 0 : 1 Hajduk 1925 Podunavac
Sloven 3 : 1 Jadran
Podrinje 2 : 2 1. Maj Ruma
Hrtkovci 3 : 2 OFK Brestač