Šta to beše fer-plej

U 17. kolu Međuopštinske lige Aranđelovac Topola fudbaleri Sloge poraženi su u Trešnjevici od istoimene ekipe rezultatom 1: 0. Posle sigurne igre i ubedljive podede nad ekipom Radoje Domanović u premijernom meču prolećnog dela šampionata, fudbaleri Sloge pružili su još jednu dobru partiju (pre svega u odbrani), ali protiv nekorektnosti nisu mogli. Utakmicu je odlučio krajnje nekorektan potez Todorovića u 79. minutu.

Prvo poluvreme proteklo je u dominaciji gostujuče ekipe. U 5. minutu Babić je asistirao M. Pavkoviću, a ovaj sa 10-ak metara iskosa sa desne strane šutirao pored gola. Ni Antonijević u 23. i Babić u 34. minutu nisu bili precizni. Najbolju priliku za gol domaći su imali u 43. minutu, ali je danas odlični A. Pavković u poslednji čas uspeo da izblokira šut Todorovoća.

Drugo poluvreme donelo je nešto angažovaniju igru domaće ekipe. Šuteve Krstića u 50. i Milivojeviča u 63 minutu Jelesijević je uspeo da odbrani. Ključni momenat na meču dogodio se u 79. minutu. Nakon jednog od mnogobrojnih duela A. Pavković se povredio, a gostujuči fudbaleri loptu izbacili van terana da bi mu se ukazala pomoć. Nakon ukazane pomoći Pavković nije mogao da nastavi igru. Usledilo je sudijsko podbacivanje lopte. Igrači Sloge i večina prisutnih gledalaca su očekivali da će domaći fudbaleri vratiti loptu gostima. Mećutim, Todorović (očigledno ne znajući značenje fer-pleja)iznenadio je sve svojim šutem u nebranjeni  gol. Skandalozno je i poražavajuće za sve istinske ljubitelje sporta da se u godini tolerancije i fer-pleja u sportu događaju ovakve stvari. Naizgledniju priliku za izjednačenje gosti su imali u 85. minutu, ali M, Pavković posle solo prodora nije uspeo da sa 7-8 metara savlada golmana Đurića.

Trešnjevica- Sloga (Zagorica) 1: 0.

Igralište u Trešnjevici. Gledalaca oko 50. Delegat: Mileta Pavlović (Aranđelovac). Glavni sudija: Jovica Vladović (Stojnik). Pmoćnici: Stefan Marković (Venčani ) i Ivan Šundić (Belosavci). Strelac: Srđan Todorović u 79. minutu. Žuti kartoni: Marković, Nikolić (Trešnjevica) Antonijević, N. Jelesijević (Sloga).

Trešnjevica: Đurić, Z. Subotić, Krstić, Milović, radulović, Mihailović, Marković, V. Subotić (od 53. Brkić od 65. Nikolić), Milivojević, Todorović, Mijailović.

Sloga: N. Jelesijević, Stevanović, Dimitrijević, Vesić, M. Jelesijević, A. pavković (od 79. Milić ), J. Petrović (od 69. Č. Petrović ), Babić, M. Pavković, Antonijević, Ivanović.

Trešnjevica 1 : 0 Sloga
Kopljari 2 : 0 Proleter
BSK 4 : 5 Plaskovac
B 2000 4 : 2 Maskar
Mladost 2 : 0 Jasenica
Mladi rudar 3 : 3 Prvi srpski ustanak