Nemci prvi prošli dalje

Reprezentacija Njemačke savladala je Mađarsku (2:0) u prvom meču drugog kola grupa A na Evropskom prvenstvu.

Na taj način domaćin je postao prva selekcija koja je izborila plasman u nokaut fazu, jer Nijemci sada imaju maksimalnih šest bodova, dok Mađari ostaju na nuli, i očekuje ih duel sa Škotoskom u kojem će tražiti trijumf i eventualni prolaz dalje kao jedna od četiri trećeplasirane ekipe u grupi.

Nijemci su odigrali još jednu dobru utakmicu, u vodstvo ih je doveo Musiala u 22. minutu. Prijetila je Mađarska poslije primljenog pogotka, ali na odmor se odlazi na minimalnim vodstvom domaćina.

Kada je Varga promašio dobru priliku u nastavku, bilo je jasno da će uslijediti kazna, a ona je brlo brzo došla preko Ilkaja Gundogana, koji u 67. minutu pečatira vizu svom timu u nokaut fazu EURO.

Nemačka 2 : 0 Mađarska
Škotska 1 : 1 Švajcarska