Bronzana medalja za mladu vrnjčanku Teodoru Đorđević

Teodora Đorđević - foto: D.Ivanović

Na održanim Olimpijskim sportskim igrama učenika Republike Srbije u džudou, odnosno Pojedinačnom prvenstvu za učenike osnovnih i srednjih škola u Novom Sadu, nastupila je u grupi V u težinskoj kategoriji +70 kg Teodora Đorđević, učenica drugog razreda srednje Medicinske škole Ušće iz Trstenika, članica Džudo kluba Goč iz Vrnjačke Banje i osvojila bronzanu medalju.

Na ovo takmičenje vodila je profesorka Anka Jakovljević. Prema rečima predsednika i trenera u ovom vrnjačkom trofejnom klubu Zorana Stamenića, Teodora je imala četiri borbe, dve je pobedila a dve izgubila. Ipak se borila i osvojila još jednu od velikog broja medalja i diploma. Na ovom takmičenju pravo nastupa imala su četiri prvoplasirana učenika u svakoj težinskoj kategoriji, sa Regionalnog prvenstva Beograda, Vojvodine i Centralne Srbije, recimo i to da je na ovom takmičenju nastupilo 277 osnovnih i srednjih škola i 515 učenika, odnosno 306 učenika i 209 učenica, rekao nam je Zoran Stamenić.