Bronzana medalja i diploma za Teodoru Đorđević

Džudistkinja "Goč" iz Vrnjačke Banje Teodora Đorđević - foto: D.Ivanović

Na upravo održanom Pojedinačnom prvenstvu Srbije za kadete i kadetkinje u Beogradu, među 186 takmičara iz 60 klubova, odnosno 107 kadeta i 79 kadetkinja, nastupila je i mlada vrnjčanka članica "Goč" iz Vrnjačke Banje Teodora Đorđević, dok zbog bolesti nije nastupio drugi takmičar ovog kluba Andrija Dimitrijević.

Takmičili su se kadeti i kadetkinje koji su se prethodno plasirali na ovo prvenstvo Džudo Saveza Beograda, Džudo saveza Vojvodine i Džudo saveza Centralne Srbije. Vrnjčanka Teodora Đorđević se takmičila u kategoriji +70 kg u konkurenciji kadetkinja i osvojila bronzanu medalju i diploma. Ona je imala tri borbe od kojih je u 1/4 finalu pobedila Zoju Milovanović VGSK Veliko Gradište iponom, u 1/2 finalu je izgubila od Jovane Milošević Crvena zvezda na opomenama-kazne, i u borbi za treće mesto pobedila je Saru Šainović Bor iponom. Na ovaj način je Teodora zauzela prvo treće mesto i osvojila bronzanu medalju i diplomu, saznajemo od predsednika i trenera trofejnog i uspešnog džudo kluba "Goč" iz Vrnjačke Banje Zorana Stamenića.