Veliki uspeh trsteničkih mladih karatista u Kruševcu

Mladi trstenički karatisti u Kruševcu - foto: Dragan Ivanović

Na poslednjem Saveznom takmičenju u prvom delu sezone Kup-u Srbije "Miloš" održanom u Kruševcu, karate klub "Prvu petoletku" iz Trstenika predstavljalo je 24 takmičara. Prema rečima njihovog trenera, Evropske šampionke i trenera seniorske reprezentacije Srbije Nade Sarić, mladi trstenički karatisti su pokazali da su u odličnoj formi.

Oni su osvojili ukupno 63 medalja u svim uzrasnim kategorijama. Nada Sarić ističe da je ovo takmičenje bila poslednja provera pred Evropski Kup koji će se održati u Budimpešti od 30. maja do 3. juna ove godine. Za ovo takmičenje plasiralo se devet trsteničkih karatista koje će tamo predvoditi njihov trener Nada Sarić, kojoj je ovaj novi uspeh mladih karatista bio i poklon za rođendan.

Trsteničani su osvojili osim medalja i pehar kao najmasovniji klub, zatim pehar za četvrtoplasirani klub po broju bodova, kao i pehar za najkvalitetnijeg takmičara na borilištu koga je osvojio Vuk Medar.