Jedan gol tri boda vredan, PKB porazio Ušće na Novom Beogradu

Posle dva startna remija u gostima, Ušće je na stadionu FK IMT dočekalo novajliju iz Padinske skele. Početak susreta nije nagoveštavao lep fudbal, igralo se sporo i bezidejno. PKB je prvi spustio ručnu, Ognjanović u 18. i Bajrami minut kasnije propuštaju prilike da se upišu u strelce. Igrao se 30. minut kada je Prodanović dubinskim pasom sa centra pronašao na ivici kaznenog prostora domaćih Radosavljevića, a ovaj umesto da smiri loptu i napravi par koraka unutra, šutira iz prve, veoma neprecizno.

Ušće je nasuprot gostima dosta neaktivno, prvi put su ugrozili gol Milovanoća tek u 36. minutu. Stamenković je sa oko 25 metara poslao snažan, ali nedovoljno precizan udarac. Najbolju priliku, za kraj prvog poluvremena, nije realizovao napadač Mlekadžija Radosavljević u 44. minutu, sve je lepo uradio osim završnog udarca, sa desetak metara uputio je loptu pravo u golmana Ušća.

Novobeograđani su se probudili, posle dva minuta igre u nastavku mogli su stići do prednosti, ali je šut Bakića sa 7 metara golman PKB-a Milovanović odbranio nogom. Igra je dobila na tempu, ali je iz žurbe proisteklo i puno grešaka. Sve do 71. minuta igra se bez uzbuđenja, a onda je Bakić još jednom ušao u stopostotnu šansu. Izašao je sam pred gol gostiju i mogao da bira ugao u koji da pošalje loptu, međutim šutirao je pravo u istrčalog Milovanovića. Zatim je i sreća poslužila goste u 83. minutu, levi bek domaćih Rak se našao u veoma povoljnoj poziciji, ali je loše zahvatio loptu, prešla mu preko noge, tako da golman gostiju nije imao potrebe da interveniše.

Kazna za prethodne promašaje stigla je Ušće u 84. minutu. Rančić je lepo prodro po boku i ušavši u kazneni prostor uputio prizeman šut, golman domaćih Plavšić kratko odbija loptu pravo na noge Radosavljevića, koji je rutinski šalje u mrežu sa par metara. I na kraju, junak današnje utakmice Milovanović u 5. minutu nadoknade čuva svom timu tri boda odbranivši udarac Zvizdića sa svega 5-6 metara.

Više strpljenja i reklo bi se sreće, danas je imao tim PKB-a, te u Padinsku skelu nosi bodove koji su ga učvrstili u sredini tabele, dok Ušće ni posle tri odigrana kola ovog proleća nije osetilo slast pobede. U narednom kolu Novobeograđani igraju sa Zemunom u Gornjoj varoši, a Mlekari dočekuju Sokolove sa Careve ćuprije.

UŠĆE NOVI BEOGRAD - PKB 0:1 (0:0)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: 250. GL.SUDIJA: Katić Nikola. POM.SUDIJE: Perišić Nemanja i Pjevović Branislav. STRELAC: Radosavljević 84.min (PKB). ŽUTI KARTONI: Beković, Ilić i Stamenković (Ušće NB), Lazić, Bajrami, Ognjanović, Maksimović, Stošić i Rančić (PKB).
UŠĆE NOVI BEOGRAD: Plavić, Blažić (Čolić), Rak (Zvizdić), Ilić, Beković, Vukašinović, Baltić (Keser), Vukmanović, Škobalj (Ristić), Stamenković (Lazić), Bakić.
PKB: Milovanović, Klarić, Stošić, Subotić, Lazić (Maksimović), Bajrami, Ognjanović (Rančić), Radosavljević, Stakić, Jovičin (Gajić), Prodanović (Ljubević).

Jedinstvo 0 : 3 BASK TEK
Ušće Novi Beograd 0 : 1 PKB
Prva iskra 1 : 3 Zemun
Budućnost 1 : 1 Radnički
Torlak 1 : 2 Studentski grad
Zvezdara 1 : 1 Sinđelić