Ignjić za istoriju Slovena i jesenju titulu

GFK Sloven jesenji prvak - foto: arhiva kluba

Derbi u Novim Banovcima pripao je zasluženo lideru iz Rume. Tako su na najlepši način 11 pobedom u prvenstvu krunisali najuspešniju godinu u istoriji kluba plasmanom u Srpsku ligu i osvajanjem jesenje titule.

Dobrom pripremom i analizom protivnika neutralisali su najbolje pojedince domaćina i timskim igrom dođu do izražaja. Domaćin je u pojedinim momentima pokušao da parira gostima, uspostavili su ravnotežu u drugom delu prvog poluvremena, ali je na kraju prevagu odnelo iskustvo “crvenih”.

Kod rezultata 0:0 Brana Ilić je promašio prazan gol, što nije njemu svojstveno, ali je nagovestio zanimljivi nastavak meča. Rumljani su došli u vođstvo sa “bele tačke”, nakon rušenja Ignjića, najboljeg pojedinca derbija, u kaznenom prostoru. Siguran realizator najstrože kazne bio je Brana Ilić, oštar šut završio je ispod prečke polulevo. Mogli su gosti da dupliraju prednost, ali je lopta upućena od Peroševića završila na prečki. Na sličan način Omladinac je došao do izjednačenja, lopta izvedena iz kornera u šesnaestercu je pogodila u ruku jednog od gostujućih defanzivaca, sudija Belić nije puno razmišljao i pokazao na 11 metara. Lopte se prihvatio Dobrijević i Šegavca poslao u jednu a loptu u drugu stranu. Nije prošlo ni pet minuta ponovo se mreža domaćina zatresla, na centaršut Radovića pravovremeno je reagovao Ignjić i glavom pogodio gornji levi ugao. Ništa se značajnije nije događalo do 68. minuta i drugog gola raspoloženog Ignjića. Manirom rasnog strelca prihvatio je povratnu loptu upućenu od Ilića i sa nekih 10-11 metara prizemnim udarcem pogodio takozvanu malu mrežu na radost oko stotinu gostujućih navijača.

OMLADINAC – SLOVEN 1:3 (0:1)

STADION: FK Omladinca Novi Banovci. Gledalaca oko 300. GL.SUDIJA: Dušan Belić (Zrenjanin). POM. SUDIJE: Aleksa Bibin (Zrenjanin), Veljko Ristić (Knićanin). STRELCI: Dobrijević 51. k.u. (Omlčadinac), Ilić 6 (k.u.), Ignjić 56. 68. minutu (Sloven). ŽUTI KARTONI: Goranović (Omladinac), Radišić (Sloven).

OMLADINAC: Blagojević, Savić, Misić (Jovanović), Milićević, Stanisavljević, Dobrijević, Ahčin, Dašić, Dimitrijević, Todorović, Knežević (Stanimirović).

SLOVEN: Šegavac, Simić, Radović, Lukešević, Ilić (Aleksić), Batalo (Stojisavljević), Radišić, Marinković (Jandrić), Perošević (Živković), Kuljanin (Savinović), Ignjić.

Tisa 1 : 3 Borac (Š)
OFK Bačka 2 : 2 Kabel
Radnički (Z) 1 : 1 Dinamo 1945
1. Maj Ruma 2 : 2 Podunavac
Železničar (I) 0 : 0 OFK Kikinda
Omladinac 1 : 3 GFK Sloven