Fudbaleri Ušća pre vremena utonuli u zimski san

Kultni stadion IMT-a ili ti "Old traktor arena" mesto je na kojem kao domaćin nastupa Ušće Novi Beograd. Danas im je u goste stigao bivši prvoligaš iz Dobanovaca koji ove sezone igra u promenljivoj formi i zauzima mesto u sredini tabele.

Igrao se 3. minut kada su Arsić i Jović napravili dobru akciju, nažalost po domaću ekipu bez hepienda. Gosti potom preuzimaju inicijativu i već prvu priliku u 11. minutu pretvaraju u gol. Zorica je uputio idealan centaršut sa krila, na petercu se našao Mihailović i udarcem glave zatresao mrežu.

Domaći igrači, odnosno tandem Arsić-Jović još jednom preti gostujućoj ekipi u 22. minutu, ponovo je ishod bio neuspešan. Do kraja poluvremena ništa više zanimljivo nije viđeno, igrači Ušća igraju bez energije, kao da su ostali bez "goriva".

Krilo gostiju Zorica danas je veoma zapažen, u 47. minutu se probio kao šilo između dva protivnička igrača i stiže nadomak gola, ali sa 7-8 metara trese samo spoljni deo mreže. Budućnost kroz sjajnu pas igru dolazi do dva gola prednosti u 67. minutu. Lepu akciju Zorice i Mihailovića završio je snažnim šutem sa oko 12 metara Stoisavljević, to je već obećavajuća prednost za goste.

Domaći se bude tek poslednjih dvadestak minuta, ali su nemoćni da bilo šta rezultatski promene. Pomalo je zabrinjavajući podatak da Ušće drugu utakmicu zaredom ne postiže pogodak i polako zaostaje za vodećim dvojcem na vrhu tabele.

Novobeograđani, na zatvaranju jesenje polusezone, naredne subote od 11 sati igraju protiv Prve iskre u Bariču, dok Budućnost istog dana samo od 13 sati dočekuje BASK TEK.

UŠĆE NOVI BEOGRAD - BUDUĆNOST 0:2 (0:1)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: 120. GL.SUDIJA: Peković Petar. POM.SUDIJE: Sulejmanović Denis i Hajduk-Veljković Miloš. STRELCI: Mihailović 11. i Stoisavljević 67.min (Budućnost). ŽUTI KARTONI: Mališ, Stojanović i Stoisavljević (Budućnost).

UŠĆE NOVI BEOGRAD: Vojvodić, Čolić (Miletić), Stevanović, Beković (Mihajlović), Trajković, Vukmanović, Stevanović (Brkljač), Blažić, Jović (Milićević), Arsić, Bakić (Ristić).

BUDUĆNOST: Jordanov, Lučić, Donevski, Radović, Stojanović (Dimić), Mališ (Stoisavljević), Tenjović (Sićović), Đurić (Dejanović), Đurković, Mihailović, Zorica (Aćimov).

Jedinstvo 1 : 2 Prva iskra
Ušće Novi Beograd 0 : 2 Budućnost
BASK TEK 0 : 1 Torlak
PKB 1 : 2 Zvezdara
Zemun 3 : 0 Rad
Radnički 4 : 2 Brodarac