02.10.2023 Stevan Davidović

Novobečejci uknjižili prvu pobedu

Posle poraza u prvom kolu od Vojvoda Stepe (27:25) rukometaši novobečejskog Jedinstva uknjižili su prvu pobedu u prvenstvu Prve lige Vojvodina, pošto su pred svojom publikom pobedili Banatski Karlovac 42:36 (20:20).

Do prvenca novog trenera Đorđa Vujackova domaći rukometaši nisu došli ni malo lako, jer su u iskusnom sastavu iz Banatskog Karlovca u većem delu susreta imali ravnopravnog rivala. Prvi deo susreta protekao je u izjednačenoj igri, mada su domaći u 21. minutu imali prednost 21:17, gosti su znalački iskoristili promašaje domaćina i na odmor otišli zadovoljniji, pošto je rezultat bio 20:20.

Poneseni sjajnom serijom iz prvog poluvremena gosti su odlično otvorili drugi deo igre, poveli su 20:22, a potom potpuno stali i dozvolili Novobečejcima da serijom od 5:0, dođu do lepe prednosti 27:22, koju su potom znalački čuvali. U 53. minutu domaći su imali i najveću prednost 38:30, što je Đorđe Vujackov iskoristio da šansu ukaže i mlađim rukometašima, među kojima je bio Nikola Koledin (14), kojem je to bila zvanična prva utakmica u seniorskoj ekipi.  Do kraja susreta  gosti su smanjili rezliku na konačnih 42:36.

U samoj završnici ove izetno korektne utakmice, beležimo dva crvena kartona, koji su dodeljeni gostujućim rukometašima. Najpre ga je dobio Miloš Tekić (59 minut) pošto je prilikom izvođenja sedmerca loptom u glavu pogodio domaćeg golmana, da bi potom „pocrveneo“ i Srđan Ćirković (60) zbog vređanja sudije.

Mada je postignut veliki broj golova, posebno poglavlje ovog susreta su golmani, Danijel Bajrović je odbrani 4, Miloš Jandrić tri sedmerca. Za igrača utakmice proglašen je Marko Stojšin (Jedinatvo).

U trećem kolu Jedintvo gostuje novajliji Crvenoj zvezdi iz Mokrina, dok Banatski Karlovac dočekuje Mladost TSK iz Bačkog Jarka.

Jedinstvo – Banatski Karlovac 42:36 (20:20)

Novi Bečej: Sportska hala Jedinstvo. Gledalca 100. Sudije Tasić i Rađenović (Novi Sad). Delegatkinja: Stefana Ristić (Kikinda). Sedmerci: Jedinstvo 3 (0), Banatski Karlovac 6 (2). Isključenja: Jedinstvo 4, Banatski Karlovac 4 minuta.

Jedinstvo: Toškov, Stojšin 6, Musić 1, Skuban 1, Jovanov 10, S. Ristić 9, Bogojević 5, Krivokapić 3, Dujin 3, Kovačević 2, Labus, Koledin, Spasojev 2, Antonović, Radin, Barjović

Banatski Karlovac: Đekić 5, Vilotijević 4 (1), Ilić, Lukić, Belić, Tekić 4, Veljković 7, Bugarčić 1, Cvetković, M. Ćirković 4, S. Ćirković 3 (1), Jandrić, Petrović 8

Piše: Stevan Davidović

Jedinstvo 42 : 36 Banatski Karlovac
Mladost TSK 29 : 29 Apatin
ŽSK 1955 31 : 31 Slavija
Jabuka 31 : 27 Hercegovina
Metalac 24 : 28 Potisje Pleteks