Rutinska pobeda Zvezdinih omladinaca pred start u Ligi šampiona

Poslednjeplasirana ekipa Omladinske lige danas je ugostila šampionski tim crveno-belih koji se sprema za gostovanje Mančester sitiju u okviru 1. kola Lige šampiona za mlade. Trener gostiju Nenad Milijaš na teren je izveo standardan sastav, nedostajala je jedino trojka Nedeljković, Mijatović, Šljivić, koja trenira sa prvim timom, ali će biti tu za Ligu šampiona.

Favorizovani gosti imaju mnogo veći posed, a u uvodnih dvadesetak minuta viđena je po jedna dobra prilika na obe strane. Šuteve Popovića kod domaćih i Bubnja za goste uspešno su zaustavili vratari.

Zvezda do vođstva stiže u 28. minutu, na centaršut Gojkova, Vukojević je poturio glavu i sa 7 metara loptu od prečke smestio u gol. Domaći su veoma brzo izjednačili, igrao se 32. minut kada je posle udarca iz ugla, Andrić divnim trzajem glave loptu smestio iza leđa golmana Zvezde. Golovi se nižu kao na traci, u 36. minutu je već 1:2, na ubačenu loptu sa krila od strane Gojkova, loše je startovao Milosavljević i ubacio je u sopstvenu mrežu. Tim rezultatom se i otišlo na odmor.

U nastavku ista slika na terenu, gosti su neprestano na polovini domaćina. Igrao se 54. minut kada je Petrović sa oko 25 metara izveo slobodan udarac za crveno-bele, lopta je preko živog zida završila u donjem desnom uglu. Četvrti pogodak za goste delo je Stojsavljevića kao asistenta i strelca Cvetkovića u 72. minutu. Minut kasnije u listu strelaca se upisao i rezervista Markočević kada je bio precizan sa 7-8 metara udaljenosti. Konačnih 1:6 za Crvenu Zvedu postavljeno je na isteku 83. minuta i delo je agilnog Vukojevića, kome je ovo bio drugi pogodak danas.

Na kraju rutinska pobeda gostiju pred premijerni nastup u Evropi. Radnički idućeg vikenda ide u goste Jedinstvu na Ub, dok Crvena Zvezda u derbiju kola dočekuje IMT.

RADNIČKI (NB) - CRVENA ZVEZDA 1:6 (1:2)

STADION: FK Radnički. GLEDALACA : 100. GL.SUDIJA: Aćimović Denis. POM.SUDIJE: Šoškić Tihomir i Božić Dejan. STRELCI: Andrić 32.min (Radnički NB), Vukojević 28. i 83, Milosavljević 36.(a.g.), Petrović 54, Cvetković 72. i Markočević 73.min (C.Zvezda). ŽUTI KARTONI: Milosavljević i Stankić (Radnički NB).

RADNIČKI (NB): Vitorović, Milosavljević (Kerić), Andrić, Guša, Đorđević (Prelević), Rabiu, Luković, Radovanović (Čatalinac Gudurić), Knežević, Popović (Stankić), Vidaković (Radulović).

CRVENA ZVEZDA: Marinković, Ostojić (Milojković), Stojsavljević, Milosavljević, Vidojević, Vukojević, Cvetković (Vasilić), Bubanj (Markočević), Gojkov (Tegeltija), Miranović (Lečić), Petrović.

RFK Grafičar 1 : 0 Brodarac
Voždovac 2 : 1 Spartak ŽK
Novi Pazar 1 : 0 Vojvodina
Mladost (L) 3 : 0 Radnički (N)
Zemun 4 : 0 Jedinstvo (Ub)
Radnički (NB) 1 : 6 Crvena zvezda