Novi uspeh mlade vrnjčanke Teodore Đorđević

Teodora Đorđević - foto: D.Ivanović

Na održanom Međunarodnom džudo turniru u Aleksincu učestvovalo je 348 takmičara iz 54 kluba, iz Srbije 40 i 14 klubova iz Severne Makedonije, Moldavije, Bugarske, Grčke, Crne Gore i Mađarske. Na ovom turniru nastupila je i članica džudo kluba Goč iz Vrnjačke Banje Teodora Đorđević, u konkurenciji kadetkinja u kategoriji +70 kg, osvojila je srebrnu medalju.

U ovoj kategoriji bilo je pet takmičarki, kaže njen trener i predsednik džudo kluba Goč Zoran Stamenić tako da su se takmičarke borile svaka sa svakom, Teodora je imala četiri borbe, tri je meča pobedila i jedan izgubila. U prvoj borbi je pobedila takmičarku Andrijanu Petković iz Aleksandrovca, u drugom meču je izgubila od Sare Šainović iz Bora, u trećoj borbi je pobedila Anđeliju Savcić iz Smederevske Palanke i u četvrtoj je zabeležila pobedu nad Jovanom Milošević takmičarkom Crvene zvezde. Do sada je ova mlada vrnjčanka pokazala izuzetan kvalitet i borbenost i tako uspela da osvoji veliki broj medalja i priznanja.