Štuca Milijaševa Zvezda

Omladinci Crvene Zvezde kašljucaju na startu, za vodećim "traktoristima" već zaostaju čitavih 5 bodova, a na drugoj strani novajlija u ligi iz Gornje varoši za sada izgleda služi samo za popravljanje razlike, bez osvojenog boda su uz gol diferenciju 4:15.

Gosti su poklekli već u 9. minutu, strelac prvog gola za crveno-bele bio je Vukojević. Na drugi gol se čekalo do 35. zbog neefikasnosti zvezdinih napadača. Strelac ovog pogotka za Beograđane bio je Tegeltija. I to je sve od značajnijih dešavanja iz prvog poluvremena koje nije odisalo kvalitetom.

Samo što se krenulo u nastavku, igrao se 47. minut, Bošković je umakao odbrani domaćih i smanjio zaostatak. Prednost domaćih sa poluvremena se istopila već posle 10 minuta nastavka, strelac izjednačujućeg gola za Zemun bio je još jedan rezervista Klašnja. Ispostavilo se da je trener gostiju Injac pogodio sa obe izmene na poluvremenu.

Posle početnog šoka domaćin se pribrao i počeo da opseda gostujući šesnaesterac, međutim bezuspešno. Vredan bod je otplovio preko Dunava, što je Zemunu ujedno prvi osvojen ove sezone.

Nakon reprezentativne pauze, za dve nedelje, Crvena Zvezda gostuje ekipi Radničkog na Novom Beogradu, dok Zemun igra kući protiv ubskog Jedinstva.

CRVENA ZVEZDA - ZEMUN 2:2 (2:0)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Mikavica Stefan. POM.SUDIJE: Galić Branko i Božović Goran. STRELCI: Vukojević 9. i Tegeltija 35.min (C.Zvezda), Bošković 47. i Klašnja 55.min (Zemun). ŽUTI KARTONI: Lečić i Ilić (C.Zvezda), Kalat i Redžić (Zemun).

CRVENA ZVEZDA: Draškić, Ostojić (Milojković), Stojsavljević (Avdić), Milosavljević, Ilić, Vukojević, Cvetković, Bubanj (Lečić), Mladenović (Gojkov), Tegeltija, Vasilić (Markočević).

ZEMUN: Stošić, Belaćević, Redžić, Avramović, Trajkovski (Antonijević), Perić, Obrenović (Bošković), Kalat (Knežević), Dumić, Čoadžija (Vojnović), Momčilović (Klašnja).

Čukarički 5 : 3 RFK Grafičar
Radnički 1923 2 : 3 IMT
Partizan 3 : 1 Radnički (NB)
Crvena zvezda 2 : 2 Zemun
Jedinstvo (Ub) 2 : 1 Mladost (L)
Radnički (N) 1 : 1 Novi Pazar