GFK Dubočica pobedila Timok 1919 u Zaječaru

Danas je u Zaječaru odigrana utakmica 24. kola Srpske lige „Istok“ između domaćeg Timoka 1919 i GFK Dubočice. Gosti iz Leskovca su pobedili rezultatom 0:2 i tako nastavili borbu sa Radničkim iz Pirota za ulazak u viši rang, Prvu ligu Srbije, dok će zaječarci pokušati da u narednih šest kola osvoje još koji bod i izađu iz zone ispadanja. Po veoma lepom vremenu za igru danas je viđena jedna fer i korektna utakmica kako na terenu tako i na tribinama. Domaći „Otrovi“ sa istočne tribine i gostujući „Vukovi“ su zapada su se u jednom delu utakmice dozivali i zajedno pevali navijačke pesme što je izazvalo gromoglasan aplauz publike.

Dubočica je povela u 28. minutu igre golom kapitena Dušana Savića koji je u šesnaestercu domaćih prevario štopera Timoka 1919 Lazara Petrovića i preciznim udarcem poslao loptu u dalji ugao gola golmana Aleksandra Jovanovića. Domaći igrači su se borili za svaku loptu ali ipak gosti iz Leskovca u ovom trenutku imaju bolju ekipu i opravdano se nalaze na samom vrhu tabele.

Na startu drugog dela utakmice posle prodora sa desne strane, Dušan Savić je odlino asistirao do mladog Marka Đorđevića koji iz peterca postiže drugi gol za Dubočicu. Jedini udarac u okvir gola gostiju uputio je u 65. minutu rezervista Lazar Jeremić ali je golman Vukašin Stanković bio na visini zadatka.

TIMOK 1919 – DUBOČICA 0:2 (0:1)

ZAJEČAR: Gradski stadion pod Kraljevicom. Gledalaca: 250. Glavni sudija Lazar Pršić (Kruševac), pomoćnici Vladimir Ljubomirović (Bor) i Jovan Milić (Prokuplje). Strelci: Dušan Savić u 28. Marko Đorđević u 48. minutu (Dubočica). Žuti kartoni: Aleksandar Jovanović (Timok 1919), Filip Tolić i Jamie Rašić (Dubočica)

TIMOK 1919: Jovanović, Cvetković, Ivetić (Kuzmanović), A. Ilić (2003), Petrović, Stamenković (Ristić), Denić (Bogojević), A. Ilić (2005) (Jeremić), Jelić (Petrović), Tričković, Đorđević
DUBOČICA: Stanković, Jović, Savić, Đorđević (Tasić), Tolić, Milić, Jovančić, Paunović, Rašić (Mladenović), Momčilović, Radosavljević

Radnički (P) 0 : 0 Dunav
Jedinstvo (P) 4 : 2 Car Konstantin
Vlasina 1 : 1 Pčinja
Radnički (S) 0 : 2 Timočanin
GFK Jagodina 0 : 0 Meševo
OFK Topličanin 3 : 1 OFK Brzi Brod