Derbi proleća čačanskim "zebrama"

Igrači Borca 1926 slave trijumf nad ekipom Smedereva 1924 - foto: facebook.com/F. K. Borac 1926

Derbi proleća odigran kraj Morave zasluženo je pripao Borcu 1926, koji je prišao lideru iz Smedereva na bod i u preostalih šest kola vodiće se tesna i neizvesna borba za naslov. Domaćin imao više od igre, šanse, dok su “oklopnici” periodično imali inicijativu, naročito posle smanjenog rezultata, ali bez veće opsanosti po gol Žunića. Utakmica je odigrana u visokom ritmu, akteri su uložili dosta energije, lopta se brzo prenosila sa jedne polovine terena na drugu, tako da je derbi opravdao očekivanja.

Prvo poluvreme kao da je bilo uvod u uzbudljiva zbivanja u nastavku utakmice. Iz prvih 45. minuta izdvajamo šut Grbovića, ali se istakao Kaličanin i kada se sudija Marko Ivković spremao da uputi igrače u svlačionicu, domaćin je poveo. Izvodio se korner sa leve strane, povratnu loptu sa druge stative prihvatio je snalažljivi Đokić i pored pomalo uspavane odbrane u tamnim dresovima, glavom sa peterca sproveo u levi gornji ugao.

Nastavak je doneo više uzbuđenja, beležimo kontru Vujičića, šut Đokića I odličnu intervenciju Kaličanina. Trener Šašić je pojačao napad i Zličiću je pridodao Jankovića. Ništa se značajnije nije dešavalo do 70. minuta i sjajne akcije “zebri”, koju kruniše lepim golom spretni Baždarević. Beležimo akciju kapitena Stojkovića i šut Jankovića, koji je uspešno neutralisan. Slobodnjak, više skraćeni korner, izveo je Jovanovi, Žunić je prozreo namere protivnika i pravovremeno intervenisao.

Nešto kasnije trener Rakočević se opredelio na dvostruku izmenu i umesto strelca Baždarevića ušao je Stevlić, dok je iskusnog Kovačevića, kome je ponestalo snage, zamenio Kuveljić. Deset minuta pre kraja Smedervci su opsedali gol da bi Dimitrijević okončao akciju šutem preko gola. Najozbiljniju priliku u kontri imali su brzonogi Vujčić i Đokić, da bi iskusni Kostić sa gol linije loptu poslao u polje. Zatim beležimo uspešnu intervenciju Todosijevića, šut Mihilovića u Kaličanina. U 85. minutu uspešno je po desnoj strani prodro brzonogi Dimitrijević, ušao u kazneni prostor i Vujčić je neoprezno startovao, dovoljno za najstrožu kaznu. Lopti je prišao smireni Zličić, golmana poslao u jednu a loptu u drugu stranu za 18 pogodak u prvenstvu. Od tog trenutka Smederevci kreću energičnije, beležimo faul strelca Žličića u šesmaestercu Čačana, paradu Žunića. Obećavajući korner Jovanovića završio je u buketu igrača i faulom nad golmanom domaćih. Ponovo je na sceni Dimitrijević. Ali je njegove namere predosetio Žunić i paradom otklonio opasnost. To je ujedno bila poslednja akcija u duelu dve najbolje ekipe na Zapadu.

Borac 1926 (Čačak) - Smederevo 1924 2:1(1:0)

Gradski stadion u Čačku. Gledalaca oko 500. Gl. Sudija: Marko Ivković(Ljakovac), pomoćnici Nikola Đurović I Marko Živković(Kragujevac). Strelci: 1:0 Đurić u 45, 2:0 Baždarević 70, 2:1 Zličić 85. minutu. Žuti kartoni: Žunić, Todosijević, Grbović(Borac), Krneta, Stojković(Smederevo 1924).

Borac 1926: Žunić, Pantić, Vujčić, Baždarević(Stevlić), Todosijević, Mijailović, Marković, Kovačević(Kuveljić), Grbović(Krstić), Milošević, Đokić.

Smederevo 1924: Kaličanin, Krneta, Kostić, Savković(V. Ilić), Zličić, Dimitrijević, Sević, N. Jovanović(Stojković), Bojić, F. Ilić(Panić), J. Jovanović.

Polet (Lj) 2 : 1 Sloga (K)
Budućnost Krušik 2014 2 : 1 Tutin
FAP 3 : 0 Real
Borac 1926 2 : 1 Smederevo 1924
Mačva 1929 2 : 1 Sloga (BB)
Mladi radnik 1926 2 : 0 Sloga (P)