Rumljani zasluženo do pobede protiv Radničkog

Fudbaleri Radničkog nisu uspeli da nadigraju goste iz Rume, koji su zasluženo odneli sva tri boda sa stadiona kraj "Skrobare" i slavili rezultatom 1:3.

Bobar u 21. minutu snažno šutira, golman Cvijetić odbija loptu od gola, ona stiže do Cvetkovića koga u šesnaestercu ruši Janjatović, glavni sudija Mrđa Neđo pokazuje na belu tačku. Penal izvodi Kojić i postiže gol za 0:1. U 29. minutu Radišić sa pola terena odlično pronalazi Bobara koji na sreću domaćih šutira preko gola. Kosović u 34. minutu ruši Cvetkovića, sudija Mrđa opet pokazuje na kreč. Sa penala opet je bio precizan Kojić i povisio na 0:2.

U drugom poluvremenu Radnički je krenuo dosta ofanzivnije i u 60. minutu Marković odlično na levoj strani pronalazi Popova, koji glavom loptu šalje u suprotan ugao golmana gostiju Oparnice i smanjuje na 1:2. Već u 65. minutu gosti uzvraćaju, kada je Cvetković centrirao, Džibrić na drugoj stativi glavom loptu vratio u peterac, gde  je Jović rutinski pogodio za ispostaviće se konačnih 1:3.

RADNIČKI ZRENJANIN: Cvijetić, Marković, Janjatović, Kovačević, Stevanović, Popov, Rosić, Kosović, Kozić, Šemić i Kvrgić. Zamenici igrača: Čestić, Jonjev, Miholjčić, Markoski, Brankov, Dragović i Jeftić.

1. MAJ RUMA:  Oparnica, Radović, Vučetić, Rac, Cvetković, Bobar, Nikolić, Radišić, Jović, Džibrić i Kojić. Zamenici igrača: Vukmirović, Šukunda, Mandić, Mirčetić, Marinković i Šoškić.

Podunavac 2 : 2 Omladinac
Stanišić 0 : 2 Jedinstvo
Tisa 4 : 1 OFK Bačka
Kabel 3 : 0 Dinamo 1945
Borac (Š) 3 : 1 Naftagas
Hajduk 1912 0 : 4 Tekstilac