Timok 1919 boljim izvođenjem penala pobedio FSU Kraljevicu u 1/8 finala KUP-a FSZO

U utakmici 1/8 finala Kupa Fudbalskog saveza zaječarskog okruga 2022/2023 srpskoligaš Timok 1919 pobedio je FSU Kraljevicu lidera Zaječarske okružne lige, nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca. U regularnih 90 minuta rezultat je bio 1:1. Iako su domaći igrači bili favoriti u ovoj utakmici gosti iz Kraljevice su pružili veoma jak otpor i za malo da iznenade podmlađeni sastav Timoka 1919.

Trener Vojkan Rajčić je odmorio nekolicinu iskusnih prvotimaca pa su od starta dobili šansu čak šestorica "bonus" igrača. Mladi napadač Aleksandar Ilić (2005) je u 19. minutu igre postigao gol za Timok 1919 dok je Kevin Shaffer, internacionalac u redovima Kraljevice, izjednačio rezultat u 65. minutu. Fudbaleri Timoka 1919 su imali više od igre i dva puta su pogodili prečku ali nisu uspeli do isteka 90. minuta da dođu do prednosti. Poslednjih 20-tak minuta gosti iz Kraljevice su ostali sa 10 igrača jer je Kevin Shaffer dobio direktan crveni karton zbog udaranja Aleksandra Ilića (2003).

Usledilo je izvođenje jedanaesteraca a sigurni sa bele tačke su bili svi izvođači Timoka 1919. Marko Cvetković, Miloš Slavković, Marko Đorđević, Aleksandar Jovanović i Uroš Nikolić. Kod Kraljevice su golove sa 11 metara postigli Stefan Radović, Milan Gligorijević i Marko Jelenković dok je tragičar na ovom meču bio Dušan Brkić čiji je udarac završio visoko preko prečke.

TIMOK 1919 – FSU KRALJEVICA 1:1 (1:0) nakon penala (5:3)

ZAJEČAR: Gradski stadion pod Kraljevicom. Gledalaca: 200. Glavni sudija Maja Milojković (Zaječar), pomoćnici Ana Mitić (Zaječar) i Dušan Stojadinović (Zaječar). Strelci: Aleksandar Ilić (2005) u 19. minutu (Timok 1919) i Kevin Shaffer u 65. minutu (FSU Kraljevica) Žuti kartoni: Lazar Jeremić, Aleksandar Jovanović (Timok 1919) i Stefan Radović (FSU Kraljevica). Crveni karton: Kevin Shaffer (FSU Kraljevica)

TIMOK 1919: Jovanović, Cvetković, Ivetić (Petrović), Stamenković, Kuzmanović (Đorđević), Milojić (Denić), Rangelov (Slavković), Jeremić, A. Ilić (2003), A. Ilić (2005), Nikolić
FSU KRALJEVICA: Stanojković, Ćosić, Radović, Tomić (Đokić), Dinić, Gligorijević, Žikić, Brkić, Jelenković, Denić (Pavlov), Shaffer

Radnički (P) 6 : 2 Timočanin
Pčinja 4 : 3 Meševo
Car Konstantin 1 : 5 OFK Brzi Brod
Dunav 4 : 1 SFS Borac
Jedinstvo (P) 2 : 1 GFK Dubočica
Vlasina 3 : 0 Timok 1919