Grafičar promašaji koštali poraza, tri boda otišla na Novi Beograd

Grafičar je rivala sa druge strane Save dočekao veoma raspoložen za igru. Mladi momci iz domaćeg sastava su odmah krenuli sa ofanzivnom igrom. Njihovi napadi se završavaju ispred kaznenog prostora gostiju, a prvu ozbiljnu priliku na meču pravi Radnički. Nuredini u 18. minutu neometan sa desetak metara šutira visoko iznad gola Grafičara. Ispostavilo se da je to bila jedina prilika u prvom poluvremenu, jer osim velike borbenosti igrača obe ekipe nije više viđeno ništa vredno pomena.

Ista priča isto odstojanje i u nastavku, domaći imaju više od igre, ali nema promena. Lucidna polutka "grafosa" Dimitrić je u 52. minutu dobro zagrejao dlanove Lazarevića udarcem sa 18 metara. Četiri minuta kasnije i Ćurić je oprobao udarac sa ivice kaznenog prostora, lopta je fijuknula iznad gola "majstora". Ne prestaju domaći sa šutevima sa distance, Dimitrić u 59. minutu pogađa stativu sa dvadesetak metara, a kojih desetinu sekundi kasnije iz dva puta ne uspeva da savlada odličnog Lazarevića sa 7-8 metara udaljenosti. Dimitrić se danas baš ispromašivao, ovaj put je neprecizan sa 12 metara u 63. minutu, apsolutna dominacija Grafičara nikako da bude krunisana golom.

Gosti od 71. minuta igraju sa igračem manje, jer je zbog drugog žutog kartona isključen Pešić. Međutim, u 77. minutu kažnjavaju sve promašaje domaćih, golman Marinković je izleteo u prazno pa je rezervisti Veličkoviću preostalo da iskoristi nenadanu šansu.

U 87. minutu sudija Milanović je dosudio kazneni udarac za Grafičar, jer je neko od igrača Radničkog u svom šesnaestercu igrao rukom nakon kornera koji je izveo Dimitrić. Neuspešan izvođač jedanaesterca bio je Đurić, Maksimović je odbranio i doneo velika tri boda Novobeograđanima. Grafičar naredne srede, u vanrednom kolu, ide na noge Inđiji, dok Radnički na svom stadionu kraj studenjaka dočekuje Slobodu iz Užica.

GRAFIČAR - RADNIČKI (NB) 0:1 (0:0)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Milanović Miloš. POM.SUDIJE: Živin Svetozar i Krstić Slobodan. STRELAC: Veličković 77.min (Radnički NB). ŽUTI KARTONI: Nedeljković, Đurić i Vasiljević (Grafičar), Pešić i Kojić (Radnički NB). CRVENI KARTON: Pešić 71.min (drugi žuti) ( Radnički NB).

GRAFIČAR: Marinković, Nedeljković, Gojkov (Bubanj), Vasiljević, Ivelja, Ćurić, Đurić, Vukičević, Radojević, Stajić (Stojčev) (Bajić), Dimitrić.

RADNIČKI (NB): Lazarević, Ilić, Lukić, Matejević, Pešić, Marjanović (Veličković), Nuredini (Nedeljković), Andrić, Brežančić (Lukić), Gordić (Obradović), Kojić.

GFK Sloboda 0 : 0 OFK Vršac
RFK Grafičar 0 : 1 Radnički (NB)
Jedinstvo (Ub) 3 : 0 Inđija Toyo Tires
Trayal 1 : 1 Metalac
RFK Novi Sad 1921 1 : 4 Radnički (SM)
Zlatibor 0 : 0 Mačva