"Majstori" se rezultatski revanširali Ubljanima za jesenji poraz

Za Radnički je svaka utakmica kvalifikaciona i od krucijalnog značaja, uz to današnji protivnik im je i veliki dužnik, jer ih je jesenas porazio na Ubu rezultatom 2:0. Na samom početku, igrao se 5. minut, Ilić je proverio svoje nišanske sprave šutem sa 20 metara, nije ih najbolje podesio pa je lopta završila nekoliko desetina santimetara kraj stative. Ubljani igraju otvoreno, a Milanović u 12. minutu u izglednoj prilici loptu loše zahvata glavom, pa Maksimovič nije imao potrebe da interveniše.

Radnički je poveo u 17. minutu, Brežančić je izveo skraćeni korner, Đokić temenom loptu prosledio na drugu stativu gde se našao Slavko Lukić i čušnuo je u gol. Posle primljenog gola terenska inicijativa je na strani gostiju, ali domaći umalo ne koriste prazan prostor u njihovoj odbrani u 40. minutu. Brežančić je protutnjao po krilu i uputio prizeman centaršut na 7-8 metara, utrčao je Đorđević i šutirao pravo u dobro postavljenog Jovanovića. Još jednu dobru priliku gosti su napravili u 45. minutu, Doderović je prevario svog protivnika i uputio centaršut na drugu stativu gde se našao usamljeni Stevančević, međutim slabo je tukao glavom pa je lopta bila lak plen golmana Lazarevića.

Ubljani u nastavak kreću odlučno, a posle minut i po igre Denić je opalio po lopti sa 18 metara, Lazarević je pokazao budnost i odbranio. U 52. minutu Gordić je na drugoj strani terena šutirao snažno sa 12-13 metara, Jovanović je kratko odbio loptu, natrčao je Andrić i smestio je u mrežu za 2:0. Domaći su se pokazali konkretnijima kad se nađu u protivničkom šesnaestercu.

Goste je u 60. minutu napustila i sreća, Milanović je iz blizine pogodio stativu, posle te akcije odmah je i zamenjen. Ubacivanjem svežih igrača trener gostiju Obradović je želeo da pojača ritam, ali su domaći zaključali prilaze svom golu. Umešno se brane, gosti prete jedino iz prekida. Denić je u 73. minutu izveo slobodan udarac sa strane, najviše je skočio Andrić, ali je loptu poslao pored roglja gola Lazarevića.

"Majstori" su u 75. minutu izveli brz kontranapad, Marjanović je uposlio Gordića, a ovaj šutira iz prve sa ivice kaznenog prostora, sjajnom paradom Jovanović je ukrotio udarac. Još jednom je golman Jedinstva spasao svoj gol u 80. minutu. Andrić je izveo korner, Kojić lepo loptu zahvatio glavom, a Jovanović je izvadio ispod prečke.

Novobeograđanima je ova pobeda od velikog značaja, naredne nedelje igraju gradski derbi iz juga "Rajka Mitića" protiv Grafičara, dok Jedinstvo na svom "Dragan Džajić" stadionu dočekuje Inđiju.

RADNIČKI (NB) - JEDINSTVO 2:0 (1:0)

STADION: FK Radnički. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Gnjatović Marko. POM.SUDIJE: Mitić Miloš i Tošić Miloš. STRELCI: S.Lukić 17. i Andrić 52.min (Radnički NB). ŽUTI KARTONI: S.Lukić, Marjanović i Nedeljković (Radnički NB), Bogdanović (Jedinstvo).

RADNIČKI (NB): Lazarević, Ilić, S.Lukić, Matejević, Marjanović (Obradović), Andrić, Đokić (Pešić), Brežančić, Gordić, Kojić, Đorđević (Nedeljković).

JEDINSTVO: Jovanović, Bogdanović, Avrić (Stevančević), Milanović (Pavlović), Doderović, Milićević (Radojičić), Denić, Andrić, Miladinović, Rajović, Adamović (Riznić).

OFK Vršac 0 : 1 Rad
Loznica 1 : 1 IMT
Mačva 2 : 0 Železničar
Radnički (SM) 1 : 3 Zlatibor
Metalac 1 : 0 RFK Novi Sad 1921
Inđija Toyo Tires 1 : 0 Trayal