Ribnica pala u "šumadijskom derbiju"

Ribnica porazom završila ligaški deo takmičenja i sada sledi plej of

Za kraj ligaškog dela Superlige, a pred početak plej ofa, u Kraljevu je igran odbojkaški šlager, „šumadijski derbi“ Ribnice i kragujevačkog Radničkog. „Musketarima“ ovaj meč takmičarski nije značio, jer su i pre poslednjeg kola sigurno četvrti. Kragujevčani su imali mogućnost da pobedom, uz poraz Partizana u „večitom derbiju“, dođu do pozicije br. 2. Kraljevčani su počeli odlično, siguran servis je poremetio prijem gostiju i za tili čas na semaforu je stajalo 6-2 za Ribnicu. Aleksa Brđović je zatražio prvi tajm aut, Radnički se malo podigao, uspeo da dođe do 13-12, ali je usledila nova mini serija „musketara“ 3-0 i novi predah sa klupe gostiju. Domaći su u takvom naletu odigrali do kraja seta, Radnički nije imao šansu da nešto uradi. Ribnica je iskoristila prvu set loptu, od ukupno četiri, Stefanović je u kontri otpucao tempo za 25-20 i vođstvo Kraljevčana u meču. Slika se potpuno promenila u drugom setu. Serija od tri vezane senjrvis greške domaćih i mnogo bolja igra Radničkog donela je gostima ubedljivu prednost 10-3. Blagojević je bio nepogrešiv u napadu, Kragujevačni su počeli mnogo bolje da serviraju i Ribnica nije imala pravu odgovor. Kratko buđenje domaćih usledilo je nešto kasnije, vođstvo Radničkog 14-6 i tri vezana poena „musketara“ naterala su Aleksu Brđovića das posegne za predahom. Ribnica sve što je uspela u povom delu igre bio je prilazak na tri poena zaostatka 12-15, a sve posle toga bilo je u znaku odbojkaša Radničkog. Gosti su došli do osam set lopti, iskoristili su drugu preko Ristića za 17-25. Treba reći da je osim Blagojevića, zapaženu rolu kod Radničkog u ovom setu odigrao Vuk Ivanković. Na krilima ubedljivo dobijenog drugog seta, Radnički je počeo treći, Ribnica je ponovo imala mnogo grešaka, uz par blokova Radevića, Kragujevčani su poveli 7-3 i to je već bio signal Milan Simojloviću da zatraži predah. Sve vreme u trećem setu Radnički je bio u sigurnom vođstvu, svi pokušaji domaćih da se vrate u meč nisu urodili plodom. Radnički je došao do četiri set lopte, Blagojević je razornim smečom drugu realizovao za konačnih 21-25 i vođstvo Kragujevčana u meču 1-2. Uvodni deo četvrtog seta bio je izjednačen do rezultata 9-9. Onda se Radnički odvojio, stigao do vođsta 17-12 i pol,ako rutinski posao priveo kraju u ovom izdanju „šumadijskog derbija“. Gosti su od pet meč lopti iskoristili treću posle servis greške Bićanina za konačnih 21-25 i zasluženu pobedu od 1-3. Ribnica je dugo čuvala domaći teren, sve do 10. februara „musketari“ nisu znali za poraz u Kraljevu, a tada im je meru uzela Vojvodina. mesec dana kasnije kraj Ibra se sladio i Karađorđe iz Topole,a na završetku ligaškog dela Superlige i Radnički iz Kragujevca je bio bolji u Kraljevu. Opomena je to za odbojkaše iz grada na Ibru pred start plej ofa i duele sa neugodnim subotičkim Spartakom.

Mladen Bojović poslovično najbolji poenter Ribnice ove sezone

RIBNICA – RADNIČKI 1 – 3 (25-20, 17-25, 21-25, 21-25)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 500 Sudije: R. Leko (Novi Sad) i B. Rolj (Inđija)

RIBNICA: Seizović, Stefanović 8 (3 bl), M. Milovanović, Todorović 10 (1 as, 4 sg), Bićanin 1 (5 gr), Mijajlović 5 (3 sg, 3 gr), Milovanović, Krsteski (libero 1), Milosavljević, Miljković, Gajović 9 (1 bl, 1 as), Bojović 21 (3 as, 1 bl, 5 sg, 4 gr), Maričić (libero 2), Živanović Trener: M. Simojlović

RADNIČKI: Ivanković 12 (1 as, 7 gr), Goić, Medan (libero 2), Vumirović 1, Petrović 4 (1 bl, 1 as, 4 sg), Milutinović 8 (2 bl, 2 as), Ristić 14 (2 as, 7 gr), Stašević (libero 1), Blagojević 17 (1 as, 1 bl, 4 sg, 3 gr), Matić, Radević 10 (3 bl, 1 as, 3 sg), Boharev, Stanojević Trener: A. Brđović