Ples "musketara" kraj Ibra

Posle dve uzastopne pobede na gostovanjima, kraljevačka Ribnica je u zaostalom meču 13. kola srpske elite ugostila požarevački Mladi radnik. „Musketari“ su odlično počeli, brzo vođstvo 4-1, nešto kasnije je i uvećano 13-8, pa je strateg Požarevljana Dragan Bonić zatražio prvi tajm aut. Predah je doneo rezultata, Mladi radnik je naprasvio seroiju 4-0, ali nisu gosti stigli do izjednačenja. Ribnica je brzo vratila stvari na svoje i čuvala tri do četiri poena prednosti do kraja seta. Dva vezana poena Bojovića bila su dovoljna za 25-20 i vođstvo u meču 1-0. U prvom setu „musketari“ nisu napravili ni jednu servis grešku, a gosti 8 što je takođe bilo značajno za kretanje rezultata u meču. Vrlo izjednačen je bio početak drugog seta, Ribnica je povela 5-3, Mladi radnik izjednačio, da bi nezaustavljivi Mladen Bojović uz blok Gajovića Ribnici ponovo doneo dva poena prednosti 10-8. To je bio uvod u seriju domaćih, razigrao se Todorović, odličan je bio Stefanović u napadačkim akcijama i Ribnica je vrlo brzo došla do 19-12. Rutinski su domaći ovaj set priveli kraju, Stefanović i Bojović su svojim poenima doneli 25-18 i vođstvo Kraljevčana od 2-0 u meču. Gde su stali u prethodnom delu igre, „musketari“ su nastavili u trećem setu. Odmah su ostvarili prednost 5-1 i naterali goste na prvi trenerski predah. Tupči i Bjelica su vratili Mladi radnik u život razornim servisima. Doneli su izjednačenje 9-9, ali je tada na scenu stupio Ivan Todorović sa nekoliko neverovatnih odbrana i akcija u kojima su učestvovali i ostali igrači za seriju domaćih 4-0. Igra domaćih u ovom delu meča bila je za publiku i mogu da žale oni koji nisu došli u sportski hram na desnoj obali Ibra da uživaju. Drugu polovinu seta Ribnica je igrala sa drugom postavom (u igri ostao samo Predrag Bićanin), ali su i rezervisti uspeli da privedu posao kraju 25-22 za sigurnih i ubedljivih 3-0.

Ribnica deklasirala Mladi radnik za 12. trijumf u sezoni

RIBNICA – MLADI RADNIK 3 – 0 (25-20, 25-18, 25-22)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 500 Sudije: V. Cvetković (Beograd) i T. Popović (Kraljevo)

RIBNICA: Seizović 2, Stefanović 11 (2 bl, 1 as), Todorović 11 (2 as, 2 gr), Bićanin, Mijajlović, Milovanović 1(bl), Krsteski (libero 1), Milosavljević, Miljković, Gajović 3 (3 bl, 2 sg), Bojović 15 (2 as, 4 sg), Maričić (libero 2), Ražnatović 6 (3 gr) Trener: M. Simojlović

MLADI RADNIK: Čubrilo 10 (3 bl, 6 gr), Kljajić 1, Ilić, Ubiparip 2, Aleksić 3 (1 as, 1 sg), Tupči 7 (1 as, 4 sg), Peković (libero 1), Stević 3, Perić 3, Ilić (libero 1), Kisić 2 (1 as, 4 sg), Bjelica 13 (3 as, 1 bl, 3 sg, 2 gr) Trener: D. Bonić