Traktor zaribao, čivija podmetnuta u klipove

Lider je minulog vikenda u Sremskoj Mitrovici doživeo tek treći poraz ove sezone. Idealan protivnik za vraćanje samopouzdanja danas im je Mačva koja za pobedu ne zna od 13. novembra i trijumfa na Novom Beogradu nad ekipom Radničkog.

"Čivijaši" su ušli otvorenog garda u meč, domaći oslabljeni u zadnjoj liniji, izostali su Ćosić zbog povrede i Lukić zbog kartona. Izostanak visokih halfova se osetio u 18. minutu kada je Radunović posle centaršuta Belića nadskočio sve i sa 8 metara loptu glavom zakucao pod prečku. Izjednačio je Glišić sjajnim golom iz slobodnog udarca sa 25 metara u 28. minutu, pronašao je samo ćoše nemoćnog Samurovića.

Gosti u smiraj poluvremena ponovo dolaze do prednosti, Radunović je idealno uposlio Pejovića koji je izašao sam pred Kojića, predriblao ga i lagano loptu poslao u praznu mrežu. Mogao je posle minut igre Pejović da postigne i treći gol za Mačvu, ovaj put Kojić mu je odbranio šut sa 6-7 metara. Domaći iznenađujuće slabi u prvom poluvremenu, tako da su razigrani Šapčani apsolutno zaslužili vođstvo.

Ništa značajno se ne dešava u nastavku, domaći igrači ne uspevaju da probiju čvrst blok koji su gosti postavili na 30 metara od svog gola. Kao da se crv sumnje u sopstvene mogućnosti uvukao među "traktoriste" posle nedeljnog poraza u Sremskoj Mitrovici.

Sopstvena nesigurnost je kumovala da Pejović u 69. minutu posle greške Džinovića postigne treći pogodak za Šapčane. IMT u tim momentima deluje poput grogiranog boksera i do kraja susreta ne uspeva da se povrati iz nokdauna. Upali su u rezultatsku krizu, a izlaz iz nje će potražiti narednog ponedeljka kada u utakmici 26. kola gostuju Loznici, dok Mačva dočekuje drugoplasirani Železničar.

IMT - MAČVA 1:3 (1:2)

STADION: FK Bežanija. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Borisavljević Ljubiša. POM.SUDIJE: Pešović Milan i Šain Goran. STRELCI: Glišić 28.min (IMT), Radunović 18, Pejović 44. i 69.min (Mačva). ŽUTI KARTONI: Radunović i Novaković (Mačva).

IMT: Kojić, Obekpa, Savić (Stamenić), Vukić (Blažić), Glišić, Stevanović (Krstić), M.Luković, Džinović, Radočaj, Kijevčanin (Kodžić), L.Luković (Blagojević).

MAČVA: Samurović, Popović, Jevtić, Ristić (Nikolić), Vraštanović (Stevanović), Belić, Novaković (Bašić), Ristivojević, Radunović, Savković, Pejović.

RFK Grafičar 4 : 2 OFK Vršac
Jedinstvo (Ub) 1 : 1 GFK Sloboda
Trayal 3 : 2 Radnički (NB)
RFK Novi Sad 1921 1 : 1 Inđija Toyo Tires
Zlatibor 0 : 0 Metalac
Železničar 1 : 2 Radnički (SM)