Druga pobeda Timoka 1919 ovog proleća na svom terenu

Sunčano nedeljno popodne izmamilo je oko 200 ljubitelja fudbala da izađu iz svojih domova pogledaju utakmicu 18. kola Srpske lige „Istok“ između domaćeg Timoka 1919 i niškog Car Konstantina. Zaječarcima je bila neophodna pobeda tako da su od samog starta krenuli ofanzivno, s namerom da što pre dođu do prednosti, ali su gosti iz Niša u prvih pola sata pružili veoma jak otpor. Prvo je u 13. minutu zapretio Uroš Nikolić udarcem u okvir gola a gosti su u narednom napadu uzvratili istom merom preko mladog Miloša Bisinića. U oba slučaja odbrana je odlično reagovala tako da su mreže mirovale. Nakon igranja rukom Stefana Nikolića u svom šesnaestercu i opravdano dosuđenog jedanaesterca mrežu nišlija načeo je u 32. munutu utakmice Dejan Mašić, jedan od najiskusnijih pojedinaca na terenu. U poslednjim sekunda prvog dela meča na centaršut Miloša Slavkovića centarfor Timoka 1919 Mihajlo Jelić glavom šalje loptu u mrežu golmana Miloša Perića i duplira prednost.

Na samom startu drugog dela, rezervista “Timoka 1919” Marko Cokić malo neoprezno obara rukama Nemanju Arizanovića u peterac a vrlo dobri sudija Marko Ćirić pokazuje na penal. Siguran sa bele tačke bio je mladi Nemanja Todorović koji je smanjio vođstvo zaječaraca na 2:1. Ovaj brzi gol nišlija nije poremetio domaće igrače koji su u nastavku svom snagom krenuli još jače. Igrao se 59. minut kada je mladi Luka Bogojević probio po levoj strani i odlično centrirao u srce šesnaesterca ali je Mihajlo Jelić sa pet metara promašio ceo gol. Sedam minuta kasnije na asistenciju Uroša Nikolića jedan od najboljih pojedinaca u redovima zaječaraca, Mihajlo Jelić se iskupio za prethodni promašaj i postigao svoj drugi gol na meču a treći za Timok 1919. U 77. minutu u strelce se upisuje i Uroš Nikolić na odlično dodavanje Miloša Slavkovića.

Fudbaleri Timoka 1919 su pobedili poslednjeplasirani Car Konstantin na svom terenu i osvojili važna tri boda u borbi za opstanak u srpskoligaško društvo ali će trebati još dosta rada i truda kako bi izašli iz zone ispadanja. Narednog vikenda izabranici Vojkana Rajčića putuju na teško gostovanje u Trgovište gde ih dočekuje ekipa Pčinje koja je direktan konkurent za 12. mesto koje osigurava opstanak u ligi.

TIMOK 1919 – CAR KONSTANTIN 4:1 (2:0)

ZAJEČAR: Gradski stadion pod Kraljevicom. Gledalaca: 200. Glavni sudija: Marko Ćirić (Pirot), pomoćnici Dušan Đorđević (Pirot) i Nikola Ilić (Babušnica). Strelci: Dejan Mašić u 32. minutu (penal), Mihajlo Jelić u 45+2. i 66. minutu, Uroš Nikolić 77. minutu (Timok 1919) i Nemanja Todorović u 48. minutu (penal) (Car Konstantin). Žuti kartoni: Marko Cvetković, Aleksandar Ilić (Timok 1919), Miodrag Todorović, Darko Filipović, Nikola Stamenković, Jovan Petrović i Pavle Mitić (Car Konstantin).

TIMOK 1919: Jovanović, Cvetković, Petrović, Slavković, Jelić (Ilić), Nikolić, Đorđević, Denić, Ristić (Cokić), Mašić (Milojić), Bogojević (Jeremić)
CAR KONSTANTIN: Perić, Arizanović, Krivokapić (Dušanić), Filipović, Stamrnković, Pavlović (Mitić), Petrović, N. Todorović, M. Todorović (Velinov), Nikolić (Ristić), Bisenić

Radnički (P) 2 : 1 Radnički (S)
GFK Jagodina 3 : 1 Vlasina
OFK Topličanin 1 : 0 Jedinstvo (P)
Budućnost (P) 0 : 0 Dunav
Timok 1919 4 : 1 Car Konstantin
GFK Dubočica 2 : 0 Pčinja