Prva prolećna trojka Grafičara protiv slabih Ubljana

Derbi kola između Grafičara i ubskog Jedinstva počeo je u matine terminu, dosta neobičnom za ovo doba godine. To nije smetalo igračima da prikažu solidnu igru.

Grafičar je od samog starta krenuo sa ofanzivnom igrom, dok su gosti čekali u niskom blokom i kroz tranziciju preko brzonogog dvojca iz Gane, Karikari-Zubairu, ugrožavali odbranu domaćih. Igrao se 11. minut kada je Vasilić sa 12 metara uputio šut na gol, neko iz odbrane gostiju se zaštitio i odigrao loptu rukom, posle konsultacija sa pomoćnikom glavni sudija je doneo odluku da je to jedanaesterac. Lopti je prišao Đurić i poslao je u jednu, a golmana u drugu stranu za vođstvo Grafičara.

Jedinstvo ubrzo uzvraća. Nakon dobre akcije dvojca Karikari i Zubairu u 16. minutu ovaj potonji šalje loptu sa desetak metara visoko iznad gola. Dimitrić je danas raspoložen za igru, u 22. minutu je divno uposlio Bubnja koje sa našao oči u oči sa golmanom gostiju Jovanovićem, iskusni Ubljanin je izašao kao pobednik.

Jovanović se istakao i u 31. minutu odbranivši šut Ćurića pod prečku sa 12 metara. Golman gostiju je u 38. minutu začarao mrežu, prvo je Ćurić izašao sam pred njega, Jovanović je odbranio i kratko odbio loptu do Bubnja koji sa 7 metara uspeva da prebaci prazan gol.

Igrao se 43. minut kada je Dimitrić izveo korner, skočio je Đurić i spustio loptu na nogu Ivelje, ovaj je sa 7-8 metara prosto zakucao u mrežu. Rezultatom 2:0 se otišlo na odmor, a što dominacija Grafičara u prvom poluvremenu nije izražena sa većom gol razlikom krivi su njegovi dekoncentrisani strelci i izvanredni golman Jedinstva.

Odnos snaga na terenu se promenio u nastavku, lopta je mnogo više u posedu Ubljana. Brzonogi Zubairu je mogao u 58. minutu da ugrozi Gutešu pretrčavši odbranu domaćih, ali je golman Grafičara presekao akciju požrtvovanim padom u noge internacionalcu iz Gane. Grafičar se totalno povukao u odbranu, čuva prednost, retke su situacije kada njegovi igrači prelaze na protivničku polovinu.

Iz jednog brzog kontranapada domaći umalo nisu postigli i treći pogodak u 71. minutu. Radojević je protutnjao po krilu i zavrnuo loptu na peterac odakle je Ivelja tukao glavom, lopta je odsela na prečki. Gosti nastavljaju sa napadima, rezervista Stevančević je u 79. minutu šutirao snažno sa 8 metara Guteša je atraktivnom paradom sačuvao svoj gol. Beograđani su uz veliku požrtvovanost uspeli da odole do kraja susreta i ubeleže prvu trojku ovog proleća. Treba napomenuti i da na utakmici nije pokazan nijedan žuti karton.

Vanredno 25. kolo je na programu već za četriri dana, a Grafičar je u četvrtak ponovo domaćin ovog puta ekipi Vršca, dok Ubljani dočekuju Slobodu iz Užica.

GRAFIČAR - JEDINSTVO 2:0 (2:0)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA Jerinić Danilo. POM.SUDIJE: Savić Nebojša i Jeremić Stefan. STRELCI: Đurić 12. (k.u.) i Ivelja 43.min (Grafičar).

GRAFIČAR: Guteša, Nedeljković (Ibanjez), Bubanj (Bajić), Vasiljević, Ivelja (Stojčev), Ćurić (Petrović), Đurić, Vukičević, Radojević, Mekenzi (Stajić), Dimitrić.

JEDINSTVO: Jovanović, Bogdanović, Milanović (Adamović), Radojičić (Stevančević), Marković, Milićević (Rajović), Bošković, Denić (Avrić), Miladinović, Karikari, Zubairu (Pavlović).

OFK Vršac 1 : 0 Loznica
Mačva 1 : 1 Rad
Radnički (SM) 2 : 1 IMT
Metalac 1 : 0 Železničar
Inđija Toyo Tires 1 : 1 Zlatibor
Radnički (NB) 1 : 0 RFK Novi Sad 1921