Duboko prolećno oranje "traktorista" se nastavlja

IMT je napravio zalihu od 13 bodova ispred Grafičara i Novog Sada, ekipa koje njima i Pančevcima mogu ugroziti direktan plasman u Super ligu, ali nesmanjenim intezitetom ulazi u finiš prvenstva pred play-off. Protiv Milanovčana igraju ofanzivno od početka susreta, a Miloš Luković u 16. minutu nakon kiksa Bačkulje izlazi sam pred Mirkovića, međutim nije dovoljno skoncentrisan pa njegov šut završava pokraj stative.

Potom Milošević uzvraća u 22. minutu, sa nekih 13-14 metara dobro je zagrejao dlanove golmana IMT-a Kojića. Lopta se brzo prenosi s jednog kraja terena na drugi, ritam utakmice je na veoma visokom nivou. Zbog par malo oštrijih startova glavni sudija je primoran da pokaže nekoliko žutih kartona igračima obeju ekipa i tako malo spusti tenzije.

IMT stiže u vođstvo u 32. minutu, Stevanović je izveo udarac iz ugla, najviši u skoku bio je Savić i glavom loptu smestio iza leđa nemoćnog Mirkovića. Minut kasnije već je 2:0, Miloš Luković šalje precizan šut sa ivice kaznenog prostora koji od stative završava u mreži Metalca. Posle blic kriga domaćih meč ulazi u mirniji tok, bez uzbuđenja do odlaska na odmor.

Metalac je u nastavak ušao otvorenog garda, Petronijević je u 54. minutu pripretio dobrim šutem sa distance, bio je zamalo neprecizan. Nije ni Maksimović u 63. minutu dobro podesio nišanske sprave, sa nekih dvadesetak metara loptu je poslao pored gola domaćih. Igrači IMT-a su u nastavku neprepoznatljivi, igraju stegnuto i bojažljivo čuvajući prednost iz prvog dela. Jedino vredno pažnje je prodor Miloša Lukovića kroz odbranu gostiju u 82. minutu, ali bez prave završnice. Počasni pogodak za goste postigao je Milošev u trećem minutu nadoknade vremena i postavio konačnih 2:1.

Sa nova tri boda "traktoristi" su se učvrstili na prvom mestu i sigurno koračaju ka Super ligi. Narednog vikenda IMT ide do obližnje Sremske Mitrovice na noge neugodnom Radničkom, dok Metalac na svom prelepom stadionu dočekuje drugog pretendenta na plasman u viši rang Železničar iz Pančeva.

IMT - METALAC 2:1 (2:0)

STADION: FK Bežanija. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Jakovljević Mladen. POM.SUDIJE: Savić Nebojša i Jeremić Stefan. STRELCI: Savić 32. i M.Luković 33.min (IMT), Milošev 90+3. (Metalac). ŽUTI KARTONI: Vukić, Kojić, Ćirković, Stefanović, Kijevčanin i M.Luković (IMT), Petković, Milošević, Bačkulja, Maksimović, Marković,  Vilin, Nešić i Stević (Metalac).

IMT: Kojić, Savić, Vukić (Vidić), Glišić, Stevanović (Stefanović), M.Luković, Džinović (Ćirković), Ćosić, Kodžić (Blagojević), Radočaj, L.Luković (Kijevčanin).

METALAC: Mirković, Nikolić, Bačkulja, Petković (Petronijević), Fićović, Milošević (Milošev), Škorić, Marković (Abel), Maksimović (Nešić), Stević, Luković (Vulin).

Jedinstvo (Ub) 2 : 0 OFK Vršac
Trayal 2 : 1 RFK Grafičar
RFK Novi Sad 1921 0 : 0 GFK Sloboda
Zlatibor 1 : 1 Radnički (NB)
Železničar 1 : 0 Inđija Toyo Tires
IMT 2 : 1 Metalac