Grafosi odštampali Pančevcima ulaznice za superligaški bal

Na otvaranju prolećne sezone iza juga "Marakane" odigran je derbi Prve lige Srbije. Dva glavna pretendenta za plasman u Super ligu, uz vodeći IMT, meč su otvorili rezervisano. Prvi je pripretio Grgić u 12. minutu, njegov udarac sa 13-14 metara završio je iznad gola domaćih. Sledeća dobra situacija za postizanje pogotka zbila se na drugoj strani u 26. minutu, Bubanj nije najbolje zahvatio loptu posle centaršuta Nedeljkovića, pa je ona završila kraj stative.

Domaći su malo aktivniji, igrao se 32. minut kada je Ivelja sa ivice kaznenog prostora ciljao ugao gola gostiju, Živković se ispružio koliko je dug i ukrotio udarac. Uzvratio je Tomanović u 38. minutu, ovaj put se Guteša istakao intervencijom posle šuta sa 17-18 metara.

Pogodak je najzad viđen u 41. minutu. Petrović je prodro po boku i uputio prizeman centaršut na 15 metara, na loptu je natrčao Grgić i otvorenim stopalom je smestio u donji levi ugao nemoćnog Guteše. Mogli su domaći da ponište minus samo dva minuta kasnije, Živković se ponovo istakao intervencijom nakon udarca Petrovića sa oko 12 metara. Prvo poluvreme je prošlo sa po par prilika na obe strane, ali su konkretniji bili gosti i s minimalcem otišli na odmor.

Igra u nastavku je slabijeg inteziteta, nema osmišljenih akcija, kao da je važnost meča sputala noge igračima. Pokušavaju treneri Neđić i Sivić da izmenama ubrizgaju svežu krv i razmrdaju ekipe, ali im to ne uspeva. Drugo poluvreme je proteklo bez uzbuđenja, na snazi je ostao rezultat iz prvog. U 4. minutu nadoknade Dimitrić je pogodio prečku gostiju i propustio šansu utakmice,  odnosno mogućnost da domaći uzmu makar bod. Železničar je tako sa ova tri boda pretekao Grafičar i otvorio sebi put ka Super ligi.

Prvenstvo se nastavlja već u sredu, Grafičar gostuje na Zlatiboru, dok u Pančevo stiže užička Sloboda.

RFK GRAFIČAR - ŽELEZNIČAR 0:1 (0:1)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: 500. GL.SUDIJA: Jovanović Srđan. POM.SUDIJE: Stojković Uroš i Mihajlović Milan. STRELAC: Grgić 41.min (Železničar). ŽUTI KARTONI: Radojević (Grafičar), Kovačević, Hajdin, Tomanović, Mirosavljev, Balaž i Obradović (Železničar).

GRAFIČAR: Guteša, Nedeljković, Petrović, Bubanj (Nikolašević), Ivelja, Ćurić, Jovanović (Đurić), Mekenzi (Vasiljević), Stajić (Bajić), Ibanjez (Radojević), Dimitrić.

ŽELEZNIČAR: Živković, M.Jovanović, Petrović, Kovačević (Đorđević), Hajdin, Tomanović, Grgić, Šušnjar (Mitosavljev), Balaž, Trifunović (S.Jovanović), Obradović.

OFK Vršac 2 : 1 Radnički (SM)
Metalac 1 : 1 Mačva
Inđija Toyo Tires 1 : 0 Loznica
Radnički (NB) 2 : 1 Rad
GFK Sloboda 1 : 2 IMT
RFK Grafičar 0 : 1 Železničar