03.02.2023 SPD Radnički

Radnički siguran u Valjevu

Detalj sa meča - foto: SPD Radnički

U prvom kolu Grupe za plasman od 1. do 6. mesta Super lige Srbije, vaterpolisti Radničkog savladali su ekipu Valisa, u Valjevu, rezultatom 12:9.

Kragujevčani su od samog starta držali konce igre u svojim rukama, pa su već posle pet i po minuta igre stekli tri gola prednosti (3:0). Kako je meč odmicao, tako je prednost gostiju rasla, pa su izabranici Uroša Stevanovića sredinom treće četvrtine imali „plus sedam“ (9:2).

Međutim, juniorski reprezentativac Srđan Baucalo je sa dva vezana gola vratio nadu svom timu pred poslednju deonicu (9:4). Odlično je u tim momentima branio mladi Kragujevčanin u redovima Valisa, Radosav Virijević, koji se nalazi na kaljenju u valjevskom klubu i dao dodatni vetar u leđa svojim saigračima.

Na krilima tih odbrana Valjevci su produžili seriju do 5:0 i pet i po minuta pre kraja prišli na samo „minus dva“ (9:7). No Kragujevčani nisu želeli da dopuste protivniku neizvesnu završnicu, pa su golovima Vrlića i Draškovića otklonili sve dileme oko pobednika (11:7).

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je novajlija u redovima Radničkog, mladi crnogorski reprezentativac Vuk Drašković, sa tri gola, a pratili su ga Aleksa Ukropina i Josip Vrilć sa po dva. Na drugoj strani Srđan Baucalo je prednjačio takođe sa tri gola, dok su Dimitrije Obradović i Matija Gavrilović dodali po dva.

Vaterpolisti Radničkog okreću se Ligi šampiona i gostovanju jednom od najvećih favorita za osvajanje Lige šampiona, Olimpijakosu, u utorak od 18.30 časova, u Atini.

Valis – Radnički 9:12 (1:4, 1:2, 2:3, 5:3)

VALJEVO – Bazen: SC „Petnica“. Sudije: Stanojević i Srećković.

VALIS: Popadić, Šofranac 1, Pošmuga, Barać, Arsenović, Obradović 2, Radanović, Baucalo 3, B. Gavrilović 2, Kovačević, Nikolov, M. Gavrilović 1, Virijević, Simić. Trener: Saković.

RADNIČKI: Dobožanov, Branković, Stanojević 1, Janković 1, Ćuk 1, Antić, Ukropina 2, Poznanović, Pljevančić 1, Drašković 3, Lukić 1, Vrlić 2, Todorovski, Kojić. Trener: Stevanović.

Valis 9 : 12 SPD Radnički
Novi Beograd 20 : 13 Šabac
Partizan 10 : 11 BVK Crvena zvezda