13.11.2022 Stevan Davidović

Novobečejci se osladili na Slanoj bari

U 8. kolu Prve vojvođanske lige, rukometaši novobečejskog Jedinstva zabeležili su četvrtu uzastopnu pobedu, ovog puta su se osladili na Slanoj bari gde su igrali sa novosadskom Slavijom. Izabranici trenera Mihajla Petkovića zabeležili su rutinsku pobedu protiv mladog sastava Slavije 31:40 (19:21).

Ekipa Zorana Abramovića je u većem delu prvog poluvremena bila ravnopravan rival iskusnijem sastavu iz Novog Bečeja. Sve do 14. minuta igralo se gol za gol, da bi gosti ipak na odmor otišli zadovoljniji (19:21). U nastavku sasvim drugo izdanje gostujuće ekipe, koja je za samo pet minuta stekla lepu prednost (20:25) što je unelo dodatnu nervozu domaćim rukometašima, a olakšalo posao Novobečejcima da iz minuta u minuta povećavaju razliku, za konačnih 31:40.

U domaćem timu najefikasniji je bio Đorđe Draško sa 11 golova, dok su se Marko Jokić i Vukašin Pavlović pet puta upisali u listu strelaca. U ekipi gostiju dominirao je Strahinja Ristić sa 12 golova, pa je sa pravom poneo epitet igrača utakmice, a efikasni su bili Ivan Spasojev sa 7 i Vladimir Antonović sa 6 golova, a zanimljivo je da se u listu strelaca upisao i golman Jedinstva, Denijel Bajrović, koji je iz svog prostora loptu poslao u nebranjeni gol.

U devetom kolu Slavija igra u Šidu sa Radničkim 1958, dok će Jedinstvo u Novom Bečeju snage odmeriti sa ekipom Mladost TSK iz Bačkog Jarka.

Slavija – Jedinstvo 31:40 (19:21)

Sportska hala na Slanoj bari. Gledalaca 100. Sudile su: Danijela Kovačević i Milica Antić (obe iz Crvenke). Isključenja: Slavija 10, Jedinstvo 10 minuta. Sedmerci: Slavija 4(4), Jedinstvo: 5(4).

Slavija: Mijatov, Cvijanović, Jokić 5, Šimulija 1, Čavić 2, Stankov 3, Čeleketić, Mačkić, Brdar, Draško 11 (2), Borojević 4, Škarić, Savić, Pavlović 5 (2)

Jedinstvo:  M. Gligić,Bleskanj, Vujackov 4, Crnjin, Skuban 1 (1), Musić 1, U. Gligić 1, S. Ristić 12 (3), Macura 1, Krivokapić 1, Labus 5, Spasojev 7, Antonović 6, Bajrović 1, Otašević, Živkov.

Tekst i foto: Stevan Davidović

Slavija 31 : 40 Jedinstvo
Mladost TSK 30 : 33 Metalac
Lavovi BP 40 : 32 Hercegovina
Banatski Karlovac 32 : 28 Nova Pazova 1957
Vojvoda Stepa 24 : 27 Potisje Pleteks