07.05.2023 Stevan Davidović

Novobečejci u Temerinu prekinuli post

Nikola Jovanov u akciji (foto: RK Jedinstvo)

Posle nerešene igre u gostima sa Hercegovinom iz Sečnja (26:26) i dva poraza na domaćem terenu od Metalca iz Futoga (25:28) i novosadske Slavije (29:34), rukometaši Jedinstva iz Novog Bečeja su u 20. kolu Prve lige Vojvodina, prekinuli post na gostovanju, pobedom protiv Mladosti TSK iz Bačkog Jarka (32:36).

Mada su i na ovoj utakmici igrali bez četvorice standardnih igrača, izabranici Mihajla Petkovića, su bili rešeni da prekinu neugodnu seriju od tri utakmice bez pobede. Novobečejci su domaćinu dozvolili samo jednom da budu u vođstvu i to u 5. minutu (3:2), da bi potom preuzeli inicijativu i povećavali razliku u svoju korist, tako je u 16. minutu (6:10), a u poluvremenu (11:15).

U odnosu na nekoliko prethodnih utakmica, kada su slabo igrali u drugom delu utakmice, ovog puta rukometaši Jedinstva nastavili su sa efikasnom igrom, pa su u 37. minutu imali lepu prednost (13:19),  koju su održavali sve do 57. minuta kada su domaći, sa dva uzastopna gola Marka Gakovića, smanjili na (31:32), što Novobečejce ipak nije poremetilo, pošto su uzvratili sa  četiri gola u poslednja dva minuta (Jovanov, S. Ristić, Dujin, Labus) za konačnih 32:36.

Za igrača utakmice proglašen je golman Jedinstva, Goran Živkov. Ovom inaće 12 prvenstvenom pobedom, dve kola pre kraja, Jedinstvo je obezbedilo treće mesto, što je u konkurenciji ekipa Lavovi BP iz Bačke Palanke i Potisje Plateks iz Ade, krajnji domet ovog sastava.

U 21. kolu Jedinstvo dočekuje vodeći tim prvenstva, Lavove BP, dok je Mladost TSK domaćin novosadskoj Slaviji.

Mladost TSK - Jadinstvo 32:36 (11:15)

Sportska hala u Temerinu. Sudije: Vojislav Crnjanin i Nikodin Bubanja (obojica iz Bačke Palanke). Delegat: Vukašin Vujačić Vrbas. Sedmerci: Mladost TSK 3 (1), Jedinstvo 4 (2). Isključenja: Mladost TSK 6, Jedinstvo 16 minuta.

Mladost TSK: Gaković 4 (2), Jova Pavlov 5, Radić 6, Petrović, Milan Pavlov 4, Bogoljub Zec, Mandić, Toroman 1, Mačkoć 4, Berić 1, Marko Zec 3, Tomić, Dvizac 4

Jedinstvo: Marko Gligić 1, Krivokapić 1, Skuban, Dujin 5, Urođ Gligić, Bogojević 2, Strahinja Ristić 8, Labus 3, Musić 6, Jovanov 10 (2), Radin, Bajrović, Živkov

Piše: Stevan Davidović

Slavija 36 : 17 Radnički 1958
Jabuka 22 : 31 Potisje Pleteks
Vojvoda Stepa 27 : 22 Nova Pazova 1957
Banatski Karlovac 28 : 25 Hercegovina
Lavovi BP 32 : 23 Metalac