Luković sa penala srušio Loznicu

Traktoristi kao nomadi, ekipu Loznice dočekuju na stadionu Bežanije, ovo je treći teren na kom igraju kao domaćini u tekućem prvenstvu. Prilagođavanje na novu, ovog puta veštačku podlogu, kratko je potrajalo. Domaći igrači vrše presing na protivničkoj polovini i ne dozvoljavaju gostima da dođu do igre.

Igrači Loznice su se vrlo brzo oslobodili pritiska, a Pantić u 20. minutu preti sa 18-19 metara, lopta je za koji centimetar fijuknula iznad prečke. Domaći tim ima mnogo više loptu u posedu, ali im se napadi odbijaju o odbrambeni blok Lozničana već na 25-30 metara od gola, ne stižu ozbiljnije da ugroze Lučića. Ćirković je jedini uspeo da pripreti u 44. minutu, kada se nalazio u složenoj situaciji, iskosa sa 7-8 metara uputio je oštar prizeman udarac, ali je Lučić sačuvao mrežu.

Domaći u nastavku kreću ultra ofanzivno, a rezervista Vidić nakon tridesetak sekundi preti, njegov šut glavom sa 10 metara odlazi malo iznad gola. Igrao se 48. minut kada je Luković predriblao Santrača, a ovaj loptu zaustavio rukom i za sudiju utakmice nije bilo dvojbe, pokazao je na belu tačku. Siguran realizator je šesnaestogodišnji Luković poslavši loptu u jednu, a golmana Loznice u drugu stranu.

Ovaj pogodak je stimulativno delovao na domaće igrače koji nastavljaju sa atacima. Vidić je u 71. minutu sjajno proigrao Lukovića, a ovaj neometan sa 12 metara šutira pravo u dobro postavljenog golmana Lučića. Potom u 80. minutu Radočaj i Vidić prave lepu šansu za uvećanje vođstva, ali visoki centarfor domaćih nije uspešan. Dva minuta kasnije Radočaj se obrukao, izašao je sam pred Lučića, ali sa 8 metara loptu šalje visoko iznad gola. U 83. minutu golman Loznice Lučić se još jednom istakao odbranivši Stameniću šut iz blizine.

Traktoristi su pobedili golom sa penala, mada je pobeda mogla biti izraženija sa puno većom razlikom i tako uspešno nastavili pohod ka Super ligi. IMT je u nedelju od 17 sati gost Rada na Banjici, a Loznica kao domaćin dva sata ranije u Klupcima dočekuje pančevački Železničar.

IMT - LOZNICA 1:0 (0:0)

STADION: FK Bežanija. GLEDALACA: 400. GL.SUDIJA: Bikić Nikola. POM.SUDIJE: Lovre Ilija i Đurić Željko. STRELAC: Luković 49.min (k.u.) (IMT). ŽUTI KARTONI: Kijevčanin (IMT), Pantić i Santrač (Loznica).

IMT: Kojić, Savić, Glišić, Stefanović (Stamenić), Luković (Blažić), Čarls (Ukačukvu), Ćirković, Ćosić, Kodžić (Vidić), Radočaj, Kijevčanin.
LOZNICA: Lučić, Popović (Ristić) (Vićentijević), Delević, Martinkevič (Komarčević), Mićić, Damnjanović, Dabić, Santrač, Pantić, Stanojević, Ivanović.

Rad 1 : 1 OFK Vršac
IMT 1 : 0 Loznica
Železničar 3 : 1 Mačva
Zlatibor 1 : 1 Radnički (SM)
RFK Novi Sad 1921 0 : 1 Metalac
Trayal 1 : 1 Inđija Toyo Tires