Radočaj i Stamenić za novo slavlje "traktorista"

Radost crvenih - foto M. Đorić

Nova pobeda „traktorista“ za potvrdu pozicije u vrhu prvoligaškog karavana, nad borbenim ali nedovoljno konkretnim Mitrovčanima. IMT se približio vodećem Grafičaru i udaljio od ostalih konkurenata u borbi za plasman u elitno društvo.

Napadi domaćina od starta, prvi je šutirao Kijevčanin, a udarac Radočaja odbranio je solidni Dragićević. Radnički je uzvratio preko S. Ilića, a na drugoj strani Luković je uzdrmao stativu gostiju. Vođstvo IMT-u obezbedio je hitri Radočaj udarcem iz šesnaesterca, posle prodora i centaršuta napadača Vidića sa levog boka. Mitrovčani su zapretili u sledećem napadu, šut veziste Petrovića odbranio je sigurni Kojić. Posle perioda bez šansi i sa dosta grešaka na obe strane, Radočaj je imao priliku za IMT iz prodora po desnoj strani.

Drugo poluvreme počelo je mirnije, sve do 60. minuta i udarca glavom napadača „traktorista“ Vidića sa peterca. Lopta je prohujala iznad prečke. Radnički je mogao do izjednačenja, preko solidnog rezerviste Đorđevića koji je uneo dosta živosti u napade. Najpovoljniju šansu za Mitrovčane imao je Grbović, udarac iz blizine odbranio je dobro postavljeni Kojić. U kontranapadu je rešeno pitanje pobednika. Radočaj je prošao po desnoj strani i centrirao, a rezervista Stamenić volej udarcem matirao odbranu gostiju i postavio konačnih 2:0.

U sledećem kolu, u subotu, Radnički u Sremskoj Mitrovici od 16 časova dočekuje Železničara iz Pančeva. Dva sata kasnije, IMT gostuje Mačvi u Šapcu.

IMT - RADNIČKI (SM) 2:0 (1:0)

STRELCI: Radočaj u 23. i Stamenić u 81. minutu. STADION: Radničkog na Novom Beogradu. GLEDALACA: 400. SUDIJA: Mladen Jakovljević (Ljig). POMOĆNICI: Marko Živković (Kragujevac) i Aleksandar Govedarović (Velika Plana). ŽUTI KARTONI: Lukić, Kijevčanin, Kojić (IMT), Protić, Grbović, S. Ilić (Radnički SM).

IMT: Kojić, Savić, Stefanović, Gajinov (od 54. Stamenić), Ćirković, Lukić, Radočaj (od 87. Blagojević), Jerović (od 54. Džinović), Kijevčanin, Luković, Vidić (od 70. Kodžić).

RADNIČKI (SM): Dragićević, Miodragović, Protić, Ivić, M. Kovačević, Janković (od 46. Đorđević), V. Ilić (od 76. S. Kovačević), Ignjatović (od 83. Marjanović), Petrović (od 56. Gajić), S. Ilić (od 56. Čarapić), Grbović.

Loznica 0 : 1 OFK Vršac
Rad 1 : 1 Mačva
IMT 2 : 0 Radnički (SM)
Železničar 4 : 1 Metalac
Zlatibor 2 : 3 Inđija Toyo Tires
RFK Novi Sad 1921 1 : 0 Radnički (NB)