ČSK nastavlja da "melje" protivnike

ČSK Pivara nastavila je pobednički niz. Savladana je ekipa Poleta iz Karavukova. Više od 70 odsto uspešnosti ima tim iz Čelareva. „Čelarevski Lavovi“ imaju skor od tri pobede i jednog poraza (i jedne pobede u Kupu na teritoriji OFS Bačka Palanka). Čelarevčani su muku mučili sa realizacijom u uvodnim kolima. Prvo su dosta teško izašli na kraj sa ekipom Borca 46 iz Obrovca (1:0), pa zabeležili u Bačkom Gračacu protiv Borca prvi neuspeh (0:1), a onda su se trijumfi zaređali kao na traci. Prvo je pala Crvenka u derbiju (2:1), pa Soko iz Nove Gajdobre (4:1) na terenu u Čelarevu, a kao šlag na tortu došao je prvenac u gostima protiv Poleta (3:1). Prvi put su „Lavovi“ dali više od dva pogotka na meču i pobedili sa dva gola razlike (ne računajući Kup).

Meč 4. kola Područne lige „Sombor“ počeo je kontrolom meča domaćina, a gol je pao početkom meča. Gol je postigao Jovan Stojković u 12. minutu na uspavanost odbrane gostiju. Prvo poluvreme u znaku domaćina. Držali su u rukama pobedu igrači Poleta kad su imali izvandrednu šansu da povise prednost na 2:0, ali pomoćni sudija je svirao ofsajd krajem prvog dela i otišlo se na odmor sa prednošću domaćih od 1:0. Ponovo su se Lavovi izdigli iz pepela i režirali veliki preokret na kraju.

Drugo poluvreme u znaku gostiju. Odmeravanje snaga početkom drugog dela, a onda iz jedne krajnje bizarne situacije ČSK dolazi do izjednačenja, gol je pao u 72. minutu a postigao ga je krilni igrač Nebojša Zagorčić i poljuljao gostima samopouzdanje, to je bila prekretnica meča i u psihološkom i u fizičkom smislu, jer su domaći izgubili dah sa mladim i brzim gostujućim igračima jednostavno nisu mogli da se nose. Apsolutni junak meča i realizator dva pogodaka Dušan Nemet, vezni igrač ČSK-a koji je pojačanje (pristigao iz OFK Bačke) u samom finišu meča postigao je gol u 88. meču koji je prelomio pobednika i doneo preokret, a u 90+3. minutu dokrajčio rivala i doneo svom timu prvu pobedu u gostima i vredna tri boda.

Polet se nalazi u samoj sredini tabele sa četiri osvojena boda, dok je ČSK Pivara u vrhu tabele sa devet osvojenih bodova. Polet u sledećem kolu ide na teško gostovanje u Stapar, gde će snage odmeriti sa Hajdukom. ČSK Pivara u derbiju kola, na svom stadionu dočekuje Budućnost iz Paraga. Pre tog meča, ČSK u sredu igra polufinalni meč u Gložanu protiv Budućnosti, u pitanju je meč Kupa na teritoriji OFS Bačka Palanka.

POLET (K) – ČSK PIVARA 1:3 (1:0)

Stadion „Zlatomir Stefanović“, Karavukovo. Gledalaca: 100. Sudija: Olijuć (Kula). Žuti kartoni: Stojković u 34, R. Milenković u 44, Stanković u 52. i Ivanović u 90. minutu (Polet). Pravilović u 25. i Perunović u 80. minutu (ČSK Pivara). Strelci: Stojković u 12. minutu za Polet. Nebojša Zagorčić u 72. minutu i Dušan Nemet u 88. i 90+3. minutu za ČSK Pivaru. Igrač utakmice: Dušan Nemet.

POLET: Ivanović, Aleksić, Doroslovac (Anđelković od 81’), Stanković, R. Milenković, Spasić (Popović od 64’), Stojković, N. Milenković, M. Stošić (Malinović od 71’), A. Stošić, Cvetković.

ČSK PIVARA: Ćulibrk, Sikirić, Panić, Pravilović, Vulević (Ileš od 54’), Nemet, Perunović, Siljanovski (Saračević od 46’), Gajdobranski (Semartonski od 64’), Nebojša Zagorčić, Šoven (Glišić od 81’).