Komšijski derbi pripao IMT-u

Komšijski derbi počeo je međusobnim ispitivanjem snaga. IMT ima malo više loptu u posedu, a u 14. minutu Kodžić je sa 18 metara uzdrmao prečku gola domaćih, to je ujedno bilo prvo uzbuđenje na utakmici. Gosti polako preuzimaju inicijativu, tri minuta kasnije u idealnoj prilici je Vidić, šutira sa 13-14 metara iskosa, ali biva zamalo neprecizan.

Meč je zatim ušao u mirniji tok, tek je u 43. minutu Stamenić dobro zagrejao dlanove golmana domaćih Ristića šutem sa dvadesetak metara. Na odmor se otišlo najnepopularnijim rezultatom, gosti nisu realizovali svoje prilike, dok "majstori" nijednom ozbiljnije nisu ugrozili gol protivnika.

Samo što se krenulo u nastavku rezervisti donose radost gostima. Radočaj je prošao po krilu i divno centrirao na peterac, a Jerović još lepše skočio i loptu glavom poslao iza leđa nemoćnog Ristića, igrao se 48. minut. Promena rezultata je donela otvoreniju igru domaće ekipe, dok odbrana gostiju predvođena stamenim halfovima Savićem i Lukićem odoleva svim iskušenjima.

Gosti su opasni u tranziciji, na 2:0 povisili su u 79. minutu, Stevanović je kao na tacni uposlio Radočaja koji je ostao sam i rutinski ispod golmana loptu poslao u gol. Ovom pobedom "traktoristi" su ostali prvi pratioci vodećeg Grafičara i za vikend, u 7. kolu, dočekuju Inđiju, dok Radnički gostuje Železničaru u Pančevu.

RADNIČKI (NB) - IMT 0:2 (0:0)

STADION: FK Radnički. GLEDALACA: 500. GL.SUDIJA: Petrović Nikola. POM.SUDIJE: Todorović Nemanja i Đurić Željko. STRELCI: Jerović 48. i Radočaj 79.min (IMT). ŽUTI KARTONI: Ćurčić, Trajković, Đokić, B.Ristić, Cvetković i Nedeljković (Radnički NB), Ćirković, Savić, Kojić i Jerović (IMT).

RADNIČKI (NB): B.Ristić, Nedeljković (Cvetković), Trajković, Rakić, Smiljanić (Veličković), Đorđević, Branković, Simić (Svetličić), Đokić, Sićović (Ahmetović), Ćurčić (Jevremović).

IMT: Kojić, Savić, Glišić (Gajinov), Stefanović (Blažić), Vidić (Stevanović), Luković, Stamenić, Ćirković, Kodžić (Radočaj), Lukić, Kijevčanin (Jerović).

OFK Vršac 2 : 1 Trayal
Jedinstvo (Ub) 1 : 1 RFK Novi Sad 1921
RFK Grafičar 5 : 1 Zlatibor
GFK Sloboda 2 : 2 Železničar
Radnički (NB) 0 : 2 IMT
Inđija Toyo Tires 0 : 0 Rad