Banjica dočekala pobedu

Krenuli su "Građevinari" sa dna tabele osvojivši prethodnog vikenda bod u Užicu, a danas protiv još jednog novajlije traže apsolutni beg iz opasne zone. Treba napomenuti da su svoje dve prethodne utakmice kod kuće izgubili, a današnji protivnik sa Novog Beograda takođe ima dva poraza sa gostovanja, što znači da će jedan klub prekinuti neugodan niz, a možda i oba u slučaju nerešenog rezultata.

Igrao se 6. minut kada je Marković pokušao da savlada gostujućeg golmana Borivoja Ristića šutem sa desetak metara, stari vuk se nije dao iznenaditi. Sve posle toga je za zaborav do 35. minuta kada je sevnula levica Milosavljevića sa preko 25 metara, lopta je prohujala kraj samog roglja gola "majstora". To je ujedno bilo sve iz siromašnih prvih 45 minuta.

Rad dolazi u vođstvo na startu drugog poluvremena. Markišić u 48. minutu šutira sa nekih 16 metara, lopta kači odbrambenog igrača gostiju Slađana Rakića i završava u mreži. Gosti potom pokušavaju da izjednače, a pokretač svih akcija je rezervista Ahmetović. Najbliži golu su u 58. minutu, Ahmetović je snažno šutirao sa dvadesetak metara, lopta tek za koji centimetar završava pored gola.

Pobedu domaćinu je overio Mitrović u 80. minutu. Prvo je promešao odbranu Novobeograđana, a onda sa 15 metara "ubio pauka" za 2:0. Ovom pobedom Rad je otišao u sigurnu zonu, dok se gosti ne mogu podičiti bilansom na gostujućem terenu, imaju sva tri poraza. Prvenstvo se nastavlja već u sredu 6. kolom, kada će Rad u goste Inđiji, dok se kraj studenjaka igra novobeogradski derbi, Radnički će dočekati komšijski IMT.

RAD - RADNIČKI (NB) 2:0 (0:0)

STADION: Kralj Petar Prvi. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Jerinić Danilo. POM.SUDIJE: Bogićević Goran i Hrutka Marko. STRELCI: S.Rakić (a.g.) 48. i Mitrović 80.min (Rad). ŽUTI KARTONI: Nedeljković, Stanković i Đ.Jovanović (Radnički NB).

RAD: Đurković, Gašić, Mihajlović (Nenadović), Marković (Adamović), Milosavljević (Mandić), Markišić (N.Jovanović), Savić, Arsić (Tanović), Mitrović, Stević, Đ.Jovanović.

RADNIČKI (NB): B.Ristić, Nedeljković, S.Rakić, N.Rakić, Stanković, A.Ristić (Jevremović), Nuredini (Smiljanić), Branković (Ahmetović), Đokić (Simić), Sićović (Veličković), Melentijević.

Radnički (SM) 0 : 0 OFK Vršac
Mačva 1 : 0 Metalac
Loznica 1 : 3 Inđija Toyo Tires
Rad 2 : 0 Radnički (NB)
IMT 1 : 0 GFK Sloboda
Železničar 1 : 3 RFK Grafičar