"Traktoristi" se vratili na pobednički kolosek

Zbog renoviranja svog, IMT do daljnjeg igra na stadionu Radničkog kraj studenjaka. Protiv novajlije iz Užica krenuli su ofanzivno, a Lukić u 10. minutu ne koristi priliku da postigne gol posle centaršuta Kijevčaninina, bio je zamalo neprecizan sa 6 metara. Uzvratio je tri minuta kasnije Cvetić snažnim udarcem sa oko 25 metara, lopta je završila tik iznad prečke domaćina. Lepa akcija IMT-a je viđena u 22. minutu, Radočaj je prošao po krilu i lepo centrirao na peterac, mlađani Luković je mlako šutirao, pravo golmanu Slobode u naručje.

Igra se otvoreno sa obe strane, Šušnjar je u 33. minutu dobro zagrejao dlanove domaćeg golmana Kojića sa 7-8 metara. Gosti su se osećali maltene kao kod kuće, jer od oko 500 prisutnih gledalaca, bar 150 je bilo iz Užica. U 37. minutu najpre Luković za IMT, a potom i Ristić na drugoj strani ne koriste lepe šanse da zatresu mrežu, pa se na odmor otišlo bez golova.

Prvu lepu akciju u nastavku prave gosti u 53. minutu. Todor Glišović, Petrović i Šušnjar su akteri, a ovaj potonji sa par metara udaljenosti ne uspeva da loptu pošalje u gol, Kojić je požrtvovanim padom u noge spasao svoj tim. Mreže su mirovale do 58. minuta kada je najmlađi na terenu, Luković, zatresao na asistenciju veterana Alena Stevanovića za vođstvo "Traktorista".

"Ere" potom preuzimaju inicijativu, ali jalovi su svi njihovi napadi, tako da je ostalo minimalnih 1:0 za domaće. U sredu se igra vanredno kolo kada će IMT na ovom istom mestu biti gost Radničkog u velikom komšijskom derbiju, dok Sloboda pred svojom publikom dočekuje Železničar iz Pančeva.

IMT - GFK SLOBODA 1:0 (0:0)

STADION: FK Radnički. GLEDALACA: 500. GL.SUDIJA: Đokić Stefan. POM.SUDIJE: Tošić Miloš i Milićević Srđan. STRELAC: Luković 58. (IMT). ŽUTI KARTONI: Luković, Stamenić i Glišić (IMT), Miličić i Jovanović (Sloboda).

IMT: Kojić, Savić, Glišić, Stevanović, Luković (Vidić), Džinović, Kodžić (Stamenić), Lukić, Radočaj (Jerović), Kijevčanin, Blažić (Stefanović).

SLOBODA: Vukašinović, Cvetić, Milekić (Mihailović), T.Glišović (Gajić), Šušnjar, R.Glišović, Golubović (Rašković), Ristić, Petrović (Đ.Glišović), Jovanović, Miličić (Đukić).

Radnički (SM) 0 : 0 OFK Vršac
Mačva 1 : 0 Metalac
Loznica 1 : 3 Inđija Toyo Tires
Rad 2 : 0 Radnički (NB)
IMT 1 : 0 GFK Sloboda
Železničar 1 : 3 RFK Grafičar