Sloga preokretom do pobede

U 12. kolu Međuopštinske lige Aranđelovac Topola fudbaleri Sloge savladali su ekipu Jasenice rezultatom 2:1. U duelu dve izjednačene ekipe odlučila je veća želja domaćih igrača. Gosti su zapretili u 8.minutu. Karić je sa 20-ak metara šutirao pored gola. Prvi gol na utakmici postigao je Popović, raspalivši po lopti sa 25 metara. Domaći su pokušavali da dođu do izjednačenja preko Antonijevića u 19. A.Pavkovića u 23. Vesića u 28. M.pavkovića u 39.minutu,ali su njihovi šutevi završavali ili preko gola ili u naručju golmana Spasića. Na petnaestominutni odmor se otišlo minimalnom prednošću gostujućih fudbalera.

U drugom poluvremenu domaći su zaigrali mnogo ofanzivnije. Terensku inicijativu materijalizovali su u 50. minutu. Antonijević se najbolje snašao u gužvi u šesnaestercu gostiju u doneo izjednačenje. Zasluge za drugi gol domaćih pripadaju M.Pavkoviću koji je sjajno uposlio Antonijevića,a ovaj sa 10-ak metara postigao svoj drugi gol na utakmici. Gosti su mogli do gola u 73. minutu,ali je Karić sa 15 metara šutirao peko gola. Domaći su mogli pobedu da učine ubedljivom u 79. minutu,ali je udarac  M.Pavkovića odbranio Spasić.

Sloga (Zagorica) - Jasenica (Božurnja) 2:1. Igralište u Zagorici. Gledalaca oko 50. Delegat:Ljubodrag Aranđelović (Aranđelovac). Sudija:Jovica Vladović (Stojnik) pomoćnici:Stefan Jovanović (Venčane) i Ivan Šundić (Belosavci). Strelci:Antonijević u 50. i 70. minutu za Slogu,a Popović u 17. minutu za Jasenicu. Žuti kartoni: MJelesijević,Babić, Antonijević (Sloga) Rakić,Janković,Popović (Jasenica). Crveni karton: M.Jelesijević (Sloga).

Sloga: Vukajlović, Gajić, M.Jelesijević, Đ.Vesić, Nikolić, Babić, A.Pavković (od 78. Jovanović), M.Pavković, Antonijević, Č.Petrović (od 78. Milić).

Jasenica: Spasić, Manojlović, Rakić, Janković, I.Vesić, Đorđević, Matić, Živković, Popović, Karić, Nedeljković.

Sloga 0 : 3 Jasenica
Prvi srpski ustanak 3 : 0 Maskar
Radoje Domanović 3 : 2 Plaskovac
Žabare 0 : 0 Proleter
Mladi rudar 7 : 2 Omladinac
Mladost 4 : 0 Trešnjevica