Nekovčanima bodovi u Srpskoj Crnji

U meču 27. kola PFL Zrenjanin Budućnost je na domaćem terenu u Srpskoj Crnji dočekala ekipu Nakovačkog Poleta u kom su gosti put Nakova odneli sva tri boda pobedom od 1-2.

Popularna "Barcelona" nakon dva uzastopna poraza i propuštene prilike da zauzme čelnu poziciju na tabeli oslabljena neigranjem većine igrača iz startne postave što zbog povreda, što zbog kartona gostovala je ekipi tvrdoj ekipi Budućnosti. Po teškom i sparnom vremenu ekipa Poleta čiji prosek godina je juče u Srpskoj Crnji bio 23 godine, je od samog početka delovala konkretnije i videlo se da je došla da se nadigrava sa domaćinom koji u svom sastavu ima par iskusnih igrača. Pak domaćin je u meč ušao sa dosta nervoze i na svaku odluku sudije su burno reagovali što je dovelo do toga da je jedan igrač zamenjen na sredini poluvremena da ne dobije crveni karton, ali kad je napustio teren sudija Grozdanović mu zasluženo pokazuje crveni karton nakon što je napao klupu gostujuće ekipe. Osim par udaraca ka golu jedne i druge ekipe to je jedino vredno pomena u prvom delu igre.

Drugi deo dosta zanimljiviji, ređali su se polušanse jednih i drugih da bi sredinom drugog poluvremena Polet dolazi do prednosti golom Draganova iz opravdanog penala. Nedugo zatim opravdan jedanaesterac i za domaćina i rezultat je 1-1. Kako se bližio kraj, nervoza domaćih je bila sve veća da je još jedan igrač isključen nakon zaista grubog starta nad Detarijem. I kad su svi očekivali kraj utakmice Inđić postiže pogodak za 1-2 u 96. minutu za veliko slavlje momaka trenera Saše Kresoje dok je za domaće bio hladan tuš.

Nakovčani i dalje prate kikindski ŽAK koji svoju utakmicu igra danas sa Mladost Lukićevo. Polet narednog vikenda dočekuje u Nakovu ekipu Banata iz Čente. Početak meča je u 17.00 časova.