Pobeda Žaka u Nakovu

Detalj sa utakmice iz Nakova - foto: D.Pejić

U nedelju na programu je bilo 26. kolo PFL Zrenjanin u kom su se u Nakovu sastali drugoplasirani Polet i lider Žak. Pobedu u derbiju odneli su kikinđani minimalnim rezultatom 0-1.

Po idealnom vremenu i pred krcatim tribinama na stadionu popularne "Barcelone" gde je bilo prisutno oko 700 gledalaca sastali su se Polet i Žak. Razlika pre ove utakmice između ove dve ekipe je bila dva boda. Od samog početka utakmice viđena je muška borba obe ekipe. Odlični sudija Bikić sa svojim pomoćnicima je pustio malo grublji igru ali je sve konce držao u svojim rukama. Nakon početnog ispitivanja snaga za nijansu veću incijativu je imala domaća ekipa Poleta i pred sam kraj poluvremena nakon slobodnog udarca Krasin pogađa stativu gola Žaka .Bez golova se odlazi na odmor.

U drugom delu derbija, kikinđani preuzimaju inicijativu i u 65. minutu dolaze u vođstvo pogotkom kapitena Radivoja. Nakon centaršuta Radivojac takoreći preglavava loptu koja preleće celu gužvu u šesnaestercu i odlazi u gol Poleta i donosi veliku radost velikom broju navijača iz Kikinde. Nakon tog pogotka Polet opet dolazi do inicijative i svim silama kreću ka golu protivnika. U jednom prodoru Kočiš biva oboren i su sudija Bikić opravdano pokazuje na belu tačku. Babić uzima loptu da izvede jedanaesterac i promašuje tj.pogađa prečku na veliku žalost domaćih navijača na popularnom "Nakovačkom bregu". U samom finišu utakmice domaći igrači Bucalo, Krasin i Inđić imaju odlične šanse ali je nedostajala bolja koncentracija u završnici.

Sve u svemu brojna publika u nedelju u Nakovu je imala šta da vidi, jednu veliku borbu sa mnogo varnica ali odlično vođenu od strane sudijske trojke. Po rečima trenera oba tima bilo koja ekipa da je pobedila bilo bi zasluženo. Žak sad ima pet bodova prednosti u odnosu na Polet i jednom nogom je već zakoračio u VFL Istok dok Poletu ostaje da sačuva drugo mesto i kroz baraž ostvari cilj, a to je takođe plasman u VFL Istok. Polet u narednom kolu gostuje u Srpskoj Crnji ekipi Budućnosti.