Zvezdini omladinci na korak do titule, pali i Šapčani

Detalj sa utakmice - foto: H.D.Vijanović

Mladi Zvezdaši grabe ka trećoj uzastopnoj tituli u omladinskoj konkurenciji, a za to su im potrebna 4 boda iz 4 preostale utakmice. Danas se pobedom protiv već otpisanih Šapčana mogu približiti tom cilju.

Dobro su i otvorili meč, Đermanović je posle samo 11. minuta loptu ubacio u mrežu Šapčana, posle izvedenog kornera. Nedugo zatim Stojanović je mogao glavom da zatrese još jednom mrežu gostiju, ali je Savić sjajno odbranio, igrao se 16. minut.

Smenjuju se napadi domaćih, a Nikolašević u 37. minutu propušta idealnu priliku da uveća prednost. Izašao je sam pred Savića i kada je mogao da bira ugao, on je loptu poslao pravo u golmana Šapčana. Gosti su tek u 43. minutu imali prvi i jedini šut u okvir gola, Dražić je šutirao po zemlji, Miladinović se nije dao iznenaditi. Đermanović se u 45. minutu upisao još jednom u strelce i ponovo nakon udarca iz ugla, Zvezda odlazi na odmor sa zalihom od dva gola prednosti.

Omladinci Zvezde i u drugom delu susreta nastavljaju sa napadima, a Kahvić nakon samo četrdesetak sekundi iz idealne pozicije nije uspeo da savlada Savića, koji i pored dva primljena gola ima sijaset dobrih intervencija. Dva minuta kasnije odbranio je i šut Milosavića iz neposredne blizine.

Veoma blizu pogotka je bio i Teodorović u 59. minutu, ali se isprečila stativa. Domaći su apsolutno dominantni. Do trećeg gola su stigli u 66. minutu, Milosavić je iz slobodnjaka sa 22 metra prebacio živi zid i loptu smestio u samo ćoše.

Ponovo je goste u 75. minutu spasao Savić, Teodorović je šutirao sa 7-8 metara, a golman Mačve pokazao da ima sjajne reflekse. Par trenutaka po ulasku sa klupe Ognjenović je po četvrti put savladao gostujućeg golmana, igrao se 82. minut. Do kraja meča još je Milosavić pogodio stativu, a udarac Nikolaševića sa par metara je odbranio Savić, pa je rezultatom 4:0 završena ova utakmica između dva neravnopravna protivnika.

Narednog vikenda, u slučaju da osvoje bod u Lučanima, Zvezdini omladinci i teoretski overavaju titulu, dok Mačva ima priliku da ugosti vršnjake sa Banovog brda.

CRVENA ZVEZDA - MAČVA 4:0 (2:0)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: 70. GL.SUDIJA: Radaković Nikola. POM.SUDIJE: Živin Svetozar i Šutulović Milan. STRELCI: Đermanović 11. i 45, Milosavić 66. i Ognjenović 82.min (C.Zvezda). ŽUTI KARTON: Lečić (C.Zvezda).

CRVENA ZVEZDA: Miladinović, Đermanović, Radulović (Mimović), Lečić (Bošković), Đurić, Radojević, Teodorović (Ognjenović), Stanković, Kahvić (Branković), Stojanović (Milosavić), Nikolašević.

MLADOST: M.Savić, Samurović, Đuričić, Dražić (Šimon), Pavić, Vukojević (Opačić), Pavlović, Jovičić, Savković (Nešković), Radovanović (A.Savić), Čvorić (Lukić).

OFK Beograd 1 : 4 Voždovac
TSC 1 : 1 Brodarac
Rad 2 : 0 Radnički 1923
Zemun 1 : 2 Partizan
IMT 3 : 3 Vojvodina
Čukarički 8 : 2 Spartak ŽK