Vukojevićev šou protiv Surčinaca začinjen sa četiri gola

Na najveći hrišćanski praznik, Zvezdara je dočekala rivala iz Surčina i u prazničnoj atmosferi odigrala pobednički. Sam start susreta doneo je uzbudljiv fudbal i gol za Zvezdaru u 8. minutu. Gusnić je prošao po krilu i uposlio Vukojevića na petercu, odakle je ovaj zatresao mrežu.

Domaći su do drugog pogotka mogli stići u 11. minutu, ali Gusnić u odsudnom trenutku nije bio priseban. Potom i u 18. minutu Vukojević sa 5-6 metara prebacuje gol Surčinaca iz čiste pozicije. Gusnić je danas raspoložen za igru, u 27. minutu je sjajno pronašao Nišavića, ali ovaj sa 10 metara glavom šutira iznad prečke.

Domaći dupliraju prednost u 32. minutu, kao i kod prvog pogotka, ponovo je Gusnić asistent, a Vukojević strelac. Do het-trika Vukojević je stigao evro golom 3 minuta kasnije, sa preko 25 metara je loptu poslao u rašlje nemoćnog Novakovića. Gosti su do počasnog pogotka mogli doći u 37. minutu, ali Gavrilović sa svega 4-5 metara šalje loptu iznad gola. Sjajni Vukojević u 45. minutu, posle divnog pasa Todorovića, postiže četvrti pogodak i zatvara svoj šou u prvom poluvremenu.

Gosti u nastavku igraju otvorenije, imaju zicer u 48. minutu, ali je Janković dekoncentrisan u odsudnom trenutku. Uzvratio je Ivaniš u 54. minutu, sa nekih 8 metara neometan, šutira pored gola gostiju.

Trener domaćih Kovačević je već u 55. minutu izvršio svih pet izmena, želeći da sačuva svoje najbolje igrače od većih napora. To je uticalo na kvalitet igre, domaći su se povukli u odbranu. Jedinstvo premoć na terenu ne koristi ni u 61. minutu, ovog puta Goronja iz idealne pozicije ne pronalazi lopti put do cilja. Potom ni Đorđević u 68. minutu ne uspeva da savlada Đokića, koji mu šut sa svega 2 metra brani nogom. Tri minuta pre završetka meča gosti ipak stižu do počasnog gola, a strelac je rezervista Slavković, šutem sa penaltika. Krajnji rezultat je 4:1, a sledeće kolo Zvezdara je gost lidera Radničkog sa Novog Beograda, dok Jedinstvo dočekuje Ušće Novi Beograd.

ZVEZDARA - JEDINSTVO 4:1 (4:0)

STADION: FK Zvezdara. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Anđelić Aleksandar. POM.SUDIJE: Arnautović Nemanja i Bratić Nemanja. STRELCI: Vukojević 8, 32, 35. i 45.min (Zvezdara), Slavković 87.min (Jedinstvo). ŽUTI KARTON: Ilić (Zvezdara)

ZVEZDARA: Đokić, Beriša, Savinović, Jovanović (Todorović), Milićević (Sarić), Ilić, Gusnić (Vuković), Ivaniš, Lekić, Nišavić (Živković), Vukojević (Đurić).

JEDINSTVO: Novaković, Rodić, Vukićević (Đorđević), Jovanović, Stanić, Antić, Gavrilović, Mikić, Janković (Slavković), Bukvić, Goronja.

Studentski grad 1 : 0 BASK
Ušće Novi Beograd 3 : 1 Leštane
Zvezdara 4 : 1 Jedinstvo
Radnički (O) 0 : 3 Radnički (NB)
Brodarac 2 : 1 Prva iskra
BSK Borča 0 : 5 Teleoptik