"Fudovci" nadigrali Varvarince i zasluženo pobedili

U derbiju kola Prve rasinske okružne lige FUD je dočekao ekipu Temnića 1924 iz Varvarina. U veoma dobroj utakmici domaćin je zasluženo pobedio i dokazao da mu je mesto u višem rangu takmičenja. Gosti u prvom poluvremenu nisu imali ni jednu ozbiljniju šansu, i jalovim napadima su pokušavali da ugroze gol domaćina. "Fudovci" su bolje otvorili utakmicu i poveli u 14. minutu. Nenad Nikolić izveo je slobodan udarac a na prvoj stativi utrčava Luković  i postiže gol za 1:0. Imali su gosti jednu odličnu šansu u 35. minutu  kad su izveli korner, Ilić šutira glavom a golman odličnom paradom izbacuje loptu u korner.

Mihajlović je u 50. minutu izjednačio rezultat na 1:1. Glavni sudija je u 58. minutu možemo reći oštetio domaću ekipu a gostima je oklonio faul kada je Stefan Obradović uklizao i oduzeo čistu loptu. U 67. minutu  FUD je propustio možda i najbolju priliku da stekne vođstvo. Odlično je prošao Nenad Nikolić i loptu vratio na 5 metara a Luković je šalje pored gola. I kako to obično biva u fudbalu stigla je kazna u 7.0 minutu kada je Savić pogadio za 1:2. Nisu se domaći fudbaleri predavali nošeni podrškom sa tribina vernih navijača njih oko 500, Luković u 72. minutu nagrađuje prelepim golom kakav se retko viđa u nižim ligama za 2:2. Pobedu FUD-u je doneo Ignjatović u 83. minutu solo prodorom koji završava šutom i šalje loptu iza leđa golmana gostiju za veliku pobedu i nova tri boda.

FUD - Temnić 1924 3:2 (1:0)

Brus-Gradski stadion. Gledalaca: 500. Sudija: Ljubiša Jakovljević (Kruševac)6,5. Strelci: Luković 14. i 72.minut, Ignjatović 83. minut za FUD, Mihajlović u 50. minuti i Savić u 70. minutu za Temnić 1924. Žuti kartoni: Simić (FUD), Bogdanović (Temnić 1924). Igrač utakmice: Luković (FUD).

FUD: Jovanović 7, R.Obradović 7, Jelić 7, Rakićević 7, N.Nikolić 7,5, Simić 7, M.Nikolić 7 (od 89- minuta Vukajlović -), S.Obradović 7, Pavlović 7,5, Luković 8 (od 80. minuta Minić -), gnjatović 7,5.

Temnić 1924: Gradjanin 6,5, Pavlović 6,5, Jevremović 7, Savić 7, Ćosić 6,5 (od 87. minuta Milojević-), Milanović 6,5, Kurtanović 7(od 80. minuta Mišić-), Ilić 7, Mihajlović 7,5, Bogdanović 7, Jovanović 7.

Vinogradar 7 : 1 13. April
Sloga (D) 3 : 1 Sebečevac
Jastrebac (VŠ) 0 : 1 Sloga (Ć)
FUD 3 : 2 Temnić 1924
Sloga (L) 2 : 4 Čitluk
Bošnjane 5 : 7 Rubin
Gornji Stepoš 6 : 0 Mladost (T)
Kupci 3 : 0 Parunovac