Studenti položili ispit protiv BASK-a

Na prelepom stadionu Bežanije, Studentski grad je ugostio momke sa Careve ćuprije. Pre početka utakmice bivši igrač Aleksandar Petrović je od Studentskog grada dobio na poklon uramljen dres sa brojem 20 za isto toliko godina provedenih na terenu, a predao mu ga je alfa i omega kluba Nebojša Stanković.

Obe ekipe su ušle opušteno u meč, rasterećeni briga oko plasmana i iz te neobavezne igre na startu se izrodilo nekoliko prilika. Dimić je prvi ušao u polušansu na isteku 7. minuta, ali je bio neprecizan, kao i Dacić minut kasnije, mreža domaćih je ostala netaknuta. Već u sledećem napadu na drugoj strani Gavrilović šutira sa 7-8 metara, golman gostiju Lazarević je bio na mestu.

Studenti su poveli u 17. minutu, skraćeni korner je izveo Jovanović, najviši u buketu igrača je bio Mladenović i glavom loptu sproveo u gol. Gosti su potom krenuli ofanzivnije da igraju, a Kadijević u 24. minutu gađa rašlje iz kojih je loptu atraktivnom paradom izvadio Bojović. Do kraja poluvremena još se u 33. minutu u izglednoj prilici našao Paunović, ali je izblokiran od strane odbrambenih igrača gostiju, tako da je šansa za uvećanjem prednosti izostala.

Već u trećem minutu nastavka viđena je lepa akcija Milanovića i Mladenovića koju ovaj drugi ne uspeva da završi pogotkom, šutem sa desetak metara. Golman gostiju se ponovo istakao intervencijom. Do 59. minuta nije bilo dešavanja, a tada Petković vraća povratnu do Dimića, koji iako neometan, sa svega 2 metra prebacuje gol Studentskog grada. Pokušao je potom i Đilas u 71. minutu vrhom kopačke da savlada Bojovića, ali je to bio preslab udarac za golmana njegovih kvaliteta.
Gosti u drugom poluvremenu stvaraju par lepih prilika, ali i pokazuju zavidan nivo neefikasnosti. Zadnjih dvadesetak minuta domaći su skoncentrisani na odbranu, uspevaju da sačuvaju svoju mrežu netaknutom i upišu na svoj konto 3 vredna boda. U sledećem 24. kolu, Studentski grad ide u Leštane, dok BASK dočekuje Borac iz Lazarevca.

STUDENTSKI GRAD - BASK 1:0 (1:0)

STADION: FK Bežanija. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Marković Filip. POM.SUDIJE: Jovanović Ivana i Majstorović Marko. STRELAC: Mladenović 17.min (St.grad). ŽUTI KARTON: Marković (St.grad).
STUDENTSKI GRAD: Bojović, Mladenović, Marinković, Marković, Milanović, Mrđenović (Milošević), Kuzmanović (Vukotić), Gavrilović (Arsović), Paunović (Jovanov), Jovanović, Stokić.
BASK: Lazarević, Đilas (Aćimović), Milanović (Bogdanović), Obradović, Braunović (Andrić), Šljivić, Dacić, Dimić (Dimitrijević), Petković, Fratrović, Kadijević.

Uručenje dresa - foto: H.D.Vujanović

Studentski grad 1 : 0 BASK
Ušće Novi Beograd 3 : 1 Leštane
Zvezdara 4 : 1 Jedinstvo
Radnički (O) 0 : 3 Radnički (NB)
Brodarac 2 : 1 Prva iskra