Mlada Teodora Đorđević osvojila bronzanu medalju i diplomu

Pobednici Jubilarnog Međunarodnog džudo turnira u Nišu - foto: Dragan Ivanović

Na održanom Međunarodnom džudo jubilarnom turniru "Vuk Open Niš 2022", učestvovalo je 335 takmičara iz 44 kluba. Pored klubova iz Srbije nastupali su i klubovi iz Severne Makedonije, Rumunije, Bugarske, Crne Gore, BIH i Grčke.

Organizator ovog turnira najboljima je podelio medalje i diplome a klubovima plakete. Nastupila je i džudistkinja Goča iz Vrnjačke Banje Teodora Đorđević, ona je u kategoriji + 70kg osvojila bronzanu medalju i diplomu. Teodora je u svojoj kategoriji imala osam takmičarki iz Rumunije, Bugarske, BIH i Srbije.

U prvoj borbi Teodora je pobedila takmičarku džudo kluba Crvena zvezda Teu Jovanović, u drugoj borbi je izgubila od Danijele Kajtezović iz džudo kluba Srpski soko Zvornik, u trećoj borbi Teodora je pobedila Jovanu Milošević članicu džudo kluba Žandarmerija, tako da je ovom pobedom osvojila treće mesto odnosno bronzanu medalju, saznajemo od predsednika džudo kluba Goč iz Vrnjačke Banje Zorana Stamenića.