Čukarički za gol bolji od Brodarca

Brodarac je pobedom u sredu nad Crvenom zvezdom pobegao iz opasne zone, a danas za nastavak serije traži bodove na Carevoj ćupriji protiv Čukaričkog. Nisu doduše ni momci sa Banovog brda ušli bez ambicija u meč, što se videlo već u 6. minutu kada je Igor Miladinović postigao vodeći gol.

Priliku da uveća vođstvo imao je Vrekić u 19. minutu, odbranom se istakao Marić, izbacivši loptu u korner. Udarac iz ugla je potom izveo kapiten Miladinović, na petercu se našao Petrović i glavom loptu sproveo u gol za 2:0.

Brodarac je prvi put pripretio iz slobodnog udarca u 33. minutu, Tabaković je šutirao sa 22 metra, Kaličanin je bio siguran na golu. U 38. minutu su ipak smanjili zaostatak, Mulić je lepo prodro po boku, uputio snažno loptu na 3-4 metra od gola, a Adžić je nesrećno smestio u sopstvenu mrežu.

Gosti i u nastavku prvi prete, Zečević je u 49. minutu zamalo neprecizan sa 14-15 metara. U 55. minutu Cakić izbija sam pred gol domaćih, Kaličanin je ponovo nesavladiv. Brodarac još od 30. minuta prvog poluvremena diktira tempo, ali njegovi napadači nisu iskazali zavidnu efikasnost.

Poslednji kvartal utakmice protiče u rastrzanoj igri na obe strane, nema smišljenih akcija, a letargija na terenu je potrajala do drugog minuta nadoknade, kada Dženis Mulić sa 18 metara iz slobodnjaka pogađa prečku gola domaćih. Tako je i poslednja nada Brodarca da uzmu makar bod otišla u nepovrat, na snazi je ostao rezultat iz prvog poluvremena.

Brđani su naredno kolo gosti Radničkom u Kragujevcu, dok Brodarac u novobegradskom derbiju igra protiv vršnjaka iz IMT-a.

ČUKARIČKI - BRODARAC 2:1 (2:1)

STADION: FK BASK. GLEDALACA: 60. GL.SUDIJA: Stefanović Milan. POM.SUDIJE: Bogićević Dragan i Ljubojević Bogdan. STRELCI: Miladinović 6. i Petrović 20.min (Čukarički), Adžić 38.min (a.g.) (Brodarac). ŽUTI KARTONI: Borisavljević i Serafimović (Čukarički), Vujetić,Todorović, Paić i Vranješ (Brodarac).

ČUKARIČKI: Kaličanin, Adžić, Borisavljević, Madžarević (Stojanović), Žaknić (Cvetković), Serafimović, U.Miladinović (Stanković), Pavlović, Petrović (Milić), I.Miladinović, Vrekić (Mrdaković).

BRODARAC: Marić, Š.Mulić (Dž.Mulić), Mitrović, Vujetić, Lekić, Tabaković (Pražić), Zečević (Milošević), Cakić (Todorović), Miladinović, Vranješ (Stajković), Paić.

Rad 2 : 1 Voždovac
Zemun 1 : 2 TSC
IMT 1 : 0 OFK Beograd
Čukarički 2 : 1 Brodarac
Crvena zvezda 0 : 2 Radnički 1923
RFK Grafičar 1 : 1 Partizan