Niz od 12 "nula"

Detalj sa poslednje prvoligaške utakmice odbojkaša Bečeja - foto: V. Jankov

Nastavak sezone ući će u anale bečejske odbojke, jer momci sa Tise nisu zabeležili nijednu pobedu. Očekivalo se da će na kraju prvoligaške B sezone protiv "fenjerdžije" iz Loznice, ipak, slaviti, ali se to nije desilo. Lozničani su igrali bolje i zasluženo pobedili sa 3:1.

Prvi set najbolje oslikava situaciju u bečejskoj ekipi, a moglo bi se reći i klubu. Iako su vodili sa 21:14, izgubili su na razliku 24:26. U drugom se vodila, koliko - toliko, izjednačena borba do 20:21, a onda su gosti dodali gas i rešili set u svoju korist rezultatom 25:22. U trećem je bila prava rezultatska klackalica sa, čak, 14 izjednačenja, a u finišu su se bolje snašli Bečejci i dobili set sa 25:22. U četvrtom setu, ispostavilo se poslednjem, ravnopravno se igralo samo do 7:7, posle čega su gosti preuzeli igru i na kraju dobili set sa ubedljivih 25:17.

Samo zahvaljujući jesenjoj berbi od 15 bodova, Bečejci nisu sezonu završili kao poslednjeplasirani, ali su zato ubedljivo najslabiji u nastavku sezone sa samo jednim osvojenim bodom. Tome je doprineo i sistem takmičenja. Jer, kada su shvatili da nemaju snage za prva tri mesta, koja vode u Prvu ligu, treniralo se kad ko i koliko može, davala se šansa poletarcima i epilog je poznat.

Bečej - Loznica 1:3  (24:26, 22:25, 25:22, 17:25)

Bečej: Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 10. Sudije: Milica Arsić i Bojan Tripković (oboje iz Beograda).

Bečej: M. Rakić, Mehić, I. Vukanić, Gajičić, Piljojčić, Đ. Rakić, Mirković, Bašić, Gavrić, Milovac, V. Vukanić, Marošanović.
Loznica: Antonić, Jakovljević, Matić, Trifunović, Mitrović, Sretenović, Grbić, Jovanović, Petrović, Radić, Lazarević, Naumović.