Rapsodija Sinđelića protiv Mladenovca

Vezali su Orlovi ovog proleća pet trijumfa u nizu, danas im je u goste stigao tim Mladenovca koji se nalazi samo jedno mesto ispod njih i takođe se nalazi u solidnoj formi.

Sinđi je bilo potrebno samo minut i po igre da stignu do pogotka. Ratković je iz slobodnjaka sa leve strane pronašao na 5 metara od gola Milicanovića, koji se elegantno poklonio i doveo domaće u vođstvo. Četvrti minut i već je 2:0, ovog puta posle udarca iz ugla najveštiji je Spasić.

Blic krig Orlova je uticao na igru gostiju koji deluju smušeno, a samo je prisebni golman Đorđević svojom intervencijom sprečio da u 9. minutu Novićević postigne treći gol za domaće. Međutim u 11. minutu je bio nemoćan kada je Kolarević sa preko 20 metara loptu smestio u rašlje i to je već 3:0. Posle još jednog prekida u 25. minutu Sinđelić stiže do četvrtog pogotka, Milicanović je ponovo strelac glavom. Već u sledećem napadu sam pred golom Mladenovca se našao Novićević, golman Đorđević požrtvovanom paradom sprečava pravu bruku već u prvom kvartalu meča. Do kraja prvog dela Novićević u 40. minutu sa 6 metara glavom šutira pored gola, da bi dva minuta kasnije na asistenciju Ćuluma napokon postigao gol. Gosti su jedini šut u okvir gola imali u 45. minutu, Stojanovićev udarac sa 18 metara uspešno je odbranio Marković.

Kako su Orlovi završili prvo, tako su nastavili i u drugom poluvremenu. U 49. minutu Spasić je uzeo loptu na centru, ređao protivničke igrače kao čunjeve i stigavši na 10 metara od gola uposlio usamljenog Novićevića na drugoj stativi, koji je lagano loptu prosledio u prazan gol. Novićević je mogao do het-trika u 60. minutu, ali se spetljao u odsudnom trenutku iako je bio sam ispred gola gostiju. Isti igrač se i 7 minuta kasnije našao sam pred golmanom gostiju Đorđevićem, ponovo je loptu poslao pored gola, pored dva postignuta gola, pošteno se ispromašivao.

Opao je tempo, a gosti preko Stojanovića u 74. minutu stižu do počasnog pogotka, njegov šut sa 18 metara je od stative završio u mreži. Još jedan prekid bio je koban po goste. Korner je u 85. minutu izveo Spasić, najprisebniji u kaznenom prostoru je Cakić i postavlja konačnih 7:1. Mogli su doduše gosti u 88. minutu i do drugog pogotka, ali je Matejić loše izveo penal, Marković mu je uhvatio živu loptu.

Za vikend je veliki derbi podno Avale, vodeće Zuce dočekuje ekipu Sinđelića, dok Mladenovčani igraju na svom Seltersu protiv, ove sezone veoma slabog, GSP Polet Dorćola.

SINĐELIĆ - MLADENOVAC 7:1 (5:0)

STADION: FK Sinđelić. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Gavranić Milan. POM.SUDIJE: Lazarević Marko i Bigović Aleksa. STRELCI: Milicanović 2. i 25, Spasić 4, Kolarević 11, Novićević 40. i 49. i Cakić 85.min (Sinđelić), Stojanović 74.min (Mladenovac). ŽUTI KARTON: Tešić (Mladenovac).

SINĐELIĆ: Marković, Radošević, Marinković, Đurić (Lakić), Ćulum, Milicanović (Ačanski), Kolarević (Milosavljević), Ratković (Cakić), Novićević, Spasić, Čokić (Ivelja).

MLADENOVAC: Ma.Đorđević, Stevanović (Borikić), Mi.Đorđević (Kuzmić), Vukićević, Petrović (Tešić), Varagić (Sokolović), Krstić, Kostić (Milinković), Stojanović, Matejić, Jevtić.