Traktoristi superiorni protiv Grafosa

Mali beogradski derbi iza juga Marakane, na zatvaranju regularnog dela sezone, sudar dva tima prepuna mladih igrača. Mladići iz domaćeg tima stvaraju prvu šansu već u 6. minutu, Despotovski je sa boka idealno pronašao Kneževića u srcu šesnaesterca, ali je ovaj glavom prebacio gol.

Gosti su uzvratili pogotkom u 12. minutu. Radočaj je protutnjao po desnoj strani i vratio povratnu na peterac, odakle Lučiću nije bilo teško da loptu sprovede u mrežu. Samo dva minuta kasnije Radočaj ekspres, kao brzi voz je prošao kroz indolentnu odbranu domaćih i povećao prednost.

Grafičar se brzo trgao, počeo je mnogo ofanzivnije da igra, ali do izrazite prilike prvi ponovo stižu gosti. Radočaj je uputio loptu udarcem glavom u 35. minutu, Manojlović je uz pomoć prečke izbacio loptu u korner.

U smiraj poluvremena Grafosi ipak smanjuju zaostatak, igrao se 42. minut kada je Knežević ubacio loptu na desetak metara od golmana Kojića, Jovan Mituljikić je utrčao i iz prve je poslao u donji desni ugao. Moglo se na odmor čak otići nerešenim rezultatom, ali iako idealno uposlen od Kneževića drugi brat blizanac, Nikola Mituljikić, u 45. minutu loptu šalje zamalo preko prečke sa 12-13 metara razdaljine.

Samo što je startovalo drugo poluvreme, igrao se 48. minut, viđen je treći gol za Traktoriste. Radočaj je ponovo bio asistent, ovaj put strelac je Zorić udarcem glavom sa 6-7 metara. U 55. minutu još jednu priliku je upropastio Nikola Mituljikić, kada iz blizine ne uspeva da pogodi okvir gola i smanji zaostatak.

Tri minuta kasnije dobru akciju Burmaza ni Matić ne uspeva da završi pogotkom, realizacija igrača Grafičara na ovom meču je na veoma niskom nivou. Nastalo je zatišje, sve do 88. minuta nema značajnijih dešavanja, a onda je pukla kontra gostiju, rezervista Stojanović je za svega par centimetara bio neprecizan.

Na posletku velika i zaslužena pobeda IMT-a sa kojom ostaju na 5. mestu sa 49 osvojenih bodova i velikim izgledom da se umešaju u borbu za play-off mesto i baraž u Super ligu, dok Grafičaru sa 35 bodova predstoji žestoka borba za opstanak krou play-out.

RFK GRAFIČAR - IMT 1:3 (1:2)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: 400. GL.SUDIJA: Janjuš Predrag. POM.SUDIJE: Tomović Bojan i Šain Goran. STRELCI: J.Mituljikić 42.min (Grafičar), Lučić 12, Radočaj 14. i Zorić 48.min (IMT). ŽUTI KARTONI: Knežević i N.Mituljikić (Grafičar), Marković, Vukić i Zorić (IMT).

RFK GRAFIČAR: Manojlović, Despotovski (Lazić), Matić, Babić (Burmaz), N.Mituljikić, J.Mituljikić (Vidić), N.Stajić, Knežević, Leković, M.Stajić (Bačanin), Ibanjez (Petrović).

IMT: Kojić, Zorić, Marković (Lukić), Glišić, Stefanović (Vukić), Ivković (Boni), Lučić (Stojanović), Stamenić (Stevanović), Savić, Džinović, Radočaj.